18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy ziemia krąży wokół słońca ?

Shock • 2013-05-31, 02:22
Filmik z lekka kontrowersyjny, podważający teorie heliocentryczna.

Precz_z_Preczem

2013-05-31, 12:45
Un_Nem napisał/a:

no ok kazdy ma prawo do swoich teorii ale teraz:
1: slonce jest duzo wieksze od ziemii i ma spora grawitacje. (Nem 1:0 filmik)
2: wokol slonca krazy tez jowisz ktory "rusza" sloncem - jak? normalnie k***a - jak wezmiecie kamien 20kg do rak i zaczniecie sie obracac bedziecie to robic swobodnie? czy moze bedziecie mieli maly problem i tym samym sami bedziecie sie lekko odchylac? no wlasnie. tak samo robi slonce i jowisz czyli slonce tez nie leci idealnie po prostej linii.
(Nem 2:0 filmik)
3: w srodku naszej galaktyki jest supermasywna czarna dziura [bardzo ciezka z bardzo wielkim polem grawitacyjnym dlatego lecimy dookola] ktora jako tako napedza to wszystko i ledwie ale trzymie galaktyke w kupie [nawet slonce zawraca co X lat jakis kamyk ktory przelecial obok niego a jest daleko poza neptunem.
(Nem 3:0 filmik)
4: nic w naszej galaktyce nie leci poziomo wokol srodka - wszystko tez leci zygzakiem takim o: ~~~~~~ i dookola wiec ta jego idealna spirala idzie sie jebac.
(Nem 4:0 filmik)
5: woda ktora robi "tornado" jak splywa do rury tez sie kreci dlaczego? bo jest cos takiego jak pole magnetyczne ziemi. ktore oczywiscie... dziala na calej - ziemi.
(Nem 5:0 filmik)
6: moje wlosy na jajach sa chaotycznie ulozone powyginane itd itp dlaczego? bo to sa moje sk***iale jaja i ten filmik jest h*jowy.
(Nem 9000:0 filmik)



A klawisz ALT zapewne masz wyj***ny na klawiaturze.

Un_Nem

2013-05-31, 13:16
jholy napisał/a:

tak. wszystko by się zgadzało tylko autor animacji zapomniał wziąć pod uwagę, ze słońce krążąc w okół centrum galaktyki nie porusza się tylko po elipsie wyznaczonej względem pewnej płaszczyzny i tzw równika galaktyki. patrząc na naszą galaktykę poprzez przekrój poprzeczny względem równika słońce jak i inne gwiazdy poruszają się sinusoidalnie co pewien czas przechodząc przez równik galaktyki. tak więc:
1) wykonujemy wraz z planetami ruch obrotowy wokół słońca
2) razem jako jeden układ pędzimy po elipsie wokół jądra galaktyki
3) z niewiadomych przyczyn raz jesteśmy "nad" a raz "pod" równikiem
4) ruch spiralny po orbicie wzbogacił bym jeszcze przechodzeniem całego układu pomiędzy płaszczyzną południowa a północną galaktyki.

Ciekawie wtedy ta animka by wyglądała.

Ameryki nie odkryłem - Majowie zrobili to pierwsi.
Aha! niedługo znów mamy przekroczyć "równik"


to samo napisalem przedtem :P
no i w grudniu 2012 roku zaczelismy wchodzic w ten rownik.

@Precz_z_Preczem
nie rozumiem cie :roll: czemu mialbym miec ALT zj***ny?
bo nie uzywam polskich znakow?

Su...........r0

2013-05-31, 13:18
Un_Nem napisał/a:

no ok kazdy ma prawo do swoich teorii ale teraz:
1: slonce jest duzo wieksze od ziemii i ma spora grawitacje. (Nem 1:0 filmik)
2: wokol slonca krazy tez jowisz ktory "rusza" sloncem - jak? normalnie k***a - jak wezmiecie kamien 20kg do rak i zaczniecie sie obracac bedziecie to robic swobodnie? czy moze bedziecie mieli maly problem i tym samym sami bedziecie sie lekko odchylac? no wlasnie. tak samo robi slonce i jowisz czyli slonce tez nie leci idealnie po prostej linii.
(Nem 2:0 filmik)
3: w srodku naszej galaktyki jest supermasywna czarna dziura [bardzo ciezka z bardzo wielkim polem grawitacyjnym dlatego lecimy dookola] ktora jako tako napedza to wszystko i ledwie ale trzymie galaktyke w kupie [nawet slonce zawraca co X lat jakis kamyk ktory przelecial obok niego a jest daleko poza neptunem.
(Nem 3:0 filmik)
4: nic w naszej galaktyce nie leci poziomo wokol srodka - wszystko tez leci zygzakiem takim o: ~~~~~~ i dookola wiec ta jego idealna spirala idzie sie jebac.
(Nem 4:0 filmik)
5: woda ktora robi "tornado" jak splywa do rury tez sie kreci dlaczego? bo jest cos takiego jak pole magnetyczne ziemi. ktore oczywiscie... dziala na calej - ziemi.
(Nem 5:0 filmik)
6: moje wlosy na jajach sa chaotycznie ulozone powyginane itd itp dlaczego? bo to sa moje sk***iale jaja i ten filmik jest h*jowy.
(Nem 9000:0 filmik)



Komętarz napisany o 4:44. Przypadek ? Nie sądze :hitler:

lukasz207

2013-05-31, 13:28
Panowie napinacie się ale tak naprawdę nie wiecie dlaczego, tak samo jakby moherowi powiedzieć że bóg nie istnieje.
Proponuję poczytać o kimś takim jak Nikola Tesla, który chciałbym zauważyć potwierdza istnienie nieznanej siły z której był w stanie uzyskać energię elektryczną.
Polecam otworzyć oczy i umysł szeroko a można dowiedzieć się czegoś innego niż to co wpajano nam siłą przez lata na uczelniach.
Wmawiano nam nieomylność teorii Alberta Einstein`a który okazuje się nie dorastał Tesli do pięt, a nawet przypisywał sobie z pomocą sił rządu wiele z jego patentów i teorii.

Namiastkę prawdy o tym człowieku znajdziecie tutaj:
http://vimeo.com/52380135
Pozdro. dla myślących.

132qwe

2013-05-31, 14:44
Osobiście interesuje się amatorsko fizyką i astronomią, ale pie**olenia w tym filmie nie mogę dopasować do niczego co wiem. Tak jak by autor (filmu) myślał,że z obrotów galaktyki ktoś wielką tajemnicę robi. W podstawówce też pewnie go o całkach od razu nie uczyli tylko najpierw cyferki musiał się naumieć :)

wudun

2013-05-31, 15:16
Z tego co mnie w szkole uczyli to słońce jest centrum układy słonecznego a nie galaktyki;D.

Filmik jest ruski. Oni tam wierzą w 120% więc ch*j wie co im tam w szkołach do łbów wciskają.

boogeyman

2013-05-31, 16:15
Większego pie**olenia nie widziałem, ruch jest względny, zależy od układu odniesienia...Podważanie teorii heliocentrycznej. Niech to wypie**olą i nie wprowadzają ludzi w zamęt.

rexopl

2013-05-31, 16:43
Ja pie**ole... widzę że lekcje fizyki większość tu omijała szeroką spiralą...
...oczywiste jest, że to, jak dany obiekt porusza się zależy od puntu odniesienia.

To, jak oddziaływają na siebie ciała niebieskie najlepiej opisuje jak do tej pory OTW (ogólna teoria względności Einsteina).
Ogólnie opisuje ona grawitację ciał niebieskich.

To, że słońce nie jest pępkiem wszechświata wiadomo już od dawna, od bardzo dawna, przed tysiącami lat było już wiadomo, później to zapomniano.
Dzisiejsza technologia pozwala zbadać sprawę nieco dokłądniej.

Także fakt, że słońce nie jest centrum wszechświata, ani nawet centrum naszej galaktyki także nie jest centrum wszechświata to jest na tyle oczywiste, iż myślałem, że nie będzie trzeba tego nikomu tłumaczyć, ale jak widać myliłem się.

Poruszanie się planet po spirali jest tak samo prawdziwe jak poruszanie się planet ruchem ch*jowym po orbicie w kształcie wielkiego kosmicznego ch*ja.

Wszystko zależy od punktu obserwacji.

http://img41.imageshack.us/img41/2224/orbitch*j.png

Meril

2013-05-31, 17:25
Nie rozumiem tego filmiku... Niby czemu fakt, że słońce się kręci wokół centrum galaktyki neguje to że planety się kręcą wokół słońca? Ten filmik był stworzony przez kogoś kto nie zna się na astronomii i tylko próbuje zasiać zamęt wśród ciemnej masy.

Dawno, dawno temu, żył sobie genialny astronom Tycho Brache (1546-1601). Za nic nie chciał się zgodzić na Kopernikowski układ heliocentrynczny. Więc stworzył własny... Który był dokładnie taki sam, z jedną małą różnicą... Ziemia była układem odniesienia!

Więc, autor filmiku dokonał podobnego "odkrycia". Zmienił układ współrzędnych i zaprzecza wszyskiemu. Głupi.

BTW, nie łatwiej nazwać "niewidzialną siłę" poprostu grawitacją? ;|

Sycylijczyk

2013-05-31, 18:27
Napisz ktoś, co to za muzyka...

BurbonPL

2013-05-31, 19:02
Koleś to źle przedstawił na filmiku, po prostu chciał pokazać, że nasz układ słoneczny nie może wyglądać tak:
Ponieważ wszystko w naszym wszechświecie jest trójwymiarowe, oraz wszystko kręci się wokół czegoś, dlatego ciągle pokazywanie płaskiego modelu układu słonecznego mija się z celem. Logiczne, że skoro Słońce zapie**ala po orbicie wokół Drogi Mlecznej, to wszystkie planety nie mogą stać w stale określonej, eliptycznej orbicie i nie odczuwać tego zapie**alania(weź 20kg kamień i kołuj nim jednocześnie biegnąc Nem). Wszystko też kwestia punktu widzenia i może faktycznie dla nas z Ziemi to wszystko wygląda płasko, to w rzeczywistości układ słoneczny porusza się ruchem spiralnym.

necroorcen

2013-05-31, 19:43
Nie wiem czy ktokolwiek tutaj słyszał o UPROSZCZENIACH i PRZYBLIŻENIACH, na których cała wyższa nauka (tak, jestem studentem fizyki więc nie pi*rdole o rzeczach, na których się nie znam, jak ten rusek), i dlatego układ słoneczny przedstawia się jako układ ciał poruszających się wokół nieruchomego Słońca po orbitach kołowych. Oczywiście że nie są do orbity kołowe, ba, żeby rozwiązać dość dokładnie to zagadnienie (co nie jest wykonalne analitycznie, tzn. nie można dostać konkretnego wzoru na położenie n-tej planety w danym czasie, trzeba rozwiązywać to numerycznie) należy znaleźć środek masy Układu Słonecznego, bo względem tego punktu poruszają się planety (oraz Słońce), co oczywiście pomija (nieistotne dla nas) ruchy wokół centrum Galaktyki, galaktyk wokół siebie itd.

Żeby zrozumieć, że tak nie jest i dlaczego tak nie jest, trzeba przejść półroczny kurs mechaniki klasycznej poprzedzony rocznym kursem podstaw fizyki i wyższej matematyki. Jeśli ktoś będzie dalej uważał że może wypowiadać się na takie tematy nie mając nawet k*rwa trójki z fizyki w liceum to obiecuje, że zreinkarnuje się w Arabii Saudyjskiej jako koza.

Podstawą ruchu planet jest GRAWITACJA (a nie siły atomowe, klasyfikowane jako coś zupełnie innego), której podstawowym równaniem jest F = G*(m1*m2)/r^2 - a więc siła jest odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości. Równanie o takim samym charakterze opisuje oddziaływania elektromagnetyczne: F = k*(q1*q2)/r^2, co jest przyczyną podobieństwa ruchu planet i "ruchu elektronów wokół jąder atomowych", choć z dwóch powodów jest to rozumowanie raczej błędne: 1) nikt atomów i tego ruchu nie zaobserwował, natomiast ruch planet badany jest od tysięcy lat i jest obserwowalny gołym okiem, 2) w skali atomowej mechanika klasyczna nie działa, zjawiska te opisuje mechanika kwantowa.

Stwierdzenie, że "ruch po spirali jest czymś zupełnie innym niż ruch po okręgu" (btw. mylenie pojęcie spiral - spirala to np. spirala Archimedesa, to co on nazywa spiralą to linia śrubowa, natomiast DNA tworzy podwójną helisę ...) jest już takim zabobonem i wyrazem braku jakiegokolwiek zainteresowania tematem, który się porusza.

To, że Słońce zapieprza przez Wszechświat nie ma dla nas żadnego znaczenia, bo ruch możemy odczuć tylko przez przyśpieszenie, w przypadku ruchu po okręgu - przyśpieszenie dośrodkowe. Odczuwamy je bezpośrednio jedynie na Ziemi, jako przyśpieszenie grawitacyjne oraz odśrodkowe (jeśli ktoś się zważy na równiku, a potem na biegunie, to na biegunie będzie cięższy). Dalej te siły są już tak małe, że nie mają żadnego znaczenia i nie możemy ich odczuć. Także stwierdzenie że "specjalnie nas okłamują, otwórzcie oczy" jest totalnym debilizmem i wyrazem opętania przez tzw. "teorie spiskowe" przy niezainteresowaniu się tematem głębiej, niż skopiowaniu linku na fejsbuku albo dania temu badziewnemu filmikowi (100 piw - serio? aż tylu idiotów na sadolu?)

hardbot

2013-05-31, 20:43
Un_Nem napisał/a:

no ok kazdy ma prawo do swoich teorii ale teraz:
1: slonce jest duzo wieksze od ziemii i ma spora grawitacje. (Nem 1:0 filmik)
2: wokol slonca krazy tez jowisz ktory "rusza" sloncem - jak? normalnie k***a - jak wezmiecie kamien 20kg do rak i zaczniecie sie obracac bedziecie to robic swobodnie? czy moze bedziecie mieli maly problem i tym samym sami bedziecie sie lekko odchylac? no wlasnie. tak samo robi slonce i jowisz czyli slonce tez nie leci idealnie po prostej linii.
(Nem 2:0 filmik)
3: w srodku naszej galaktyki jest supermasywna czarna dziura [bardzo ciezka z bardzo wielkim polem grawitacyjnym dlatego lecimy dookola] ktora jako tako napedza to wszystko i ledwie ale trzymie galaktyke w kupie [nawet slonce zawraca co X lat jakis kamyk ktory przelecial obok niego a jest daleko poza neptunem.
(Nem 3:0 filmik)
4: nic w naszej galaktyce nie leci poziomo wokol srodka - wszystko tez leci zygzakiem takim o: ~~~~~~ i dookola wiec ta jego idealna spirala idzie sie jebac.
(Nem 4:0 filmik)
5: woda ktora robi "tornado" jak splywa do rury tez sie kreci dlaczego? bo jest cos takiego jak pole magnetyczne ziemi. ktore oczywiscie... dziala na calej - ziemi.
(Nem 5:0 filmik)
6: moje wlosy na jajach sa chaotycznie ulozone powyginane itd itp dlaczego? bo to sa moje sk***iale jaja i ten filmik jest h*jowy.
(Nem 9000:0 filmik)



Wszystko ok. Już miałem k***a piwo z lodówki dać lecz co się stało, że się rozmyśliłem?

Un_Nem napisał/a:

6: moje wlosy na jajach sa chaotycznie ulozone powyginane itd itp dlaczego? bo to sa moje sk***iale jaja i ten filmik jest h*jowy.
(Nem 9000:0 filmik)



Pisz także polskie znaki bo ch*jowo się czyta coś takiego...


Un_Nem

2013-05-31, 21:56
hardbot napisał/a:



Wszystko ok. Już miałem k***a piwo z lodówki dać lecz co się stało, że się rozmyśliłem?

*wstaw tutaj moje bicz im fabulus slowo: h*j przez samo H*

Pisz także polskie znaki bo ch*jowo się czyta coś takiego...

Obrazek



tak. pisze h*j przez H i h*j. czy ch*j czy h*j jeden h*j.
od malego pisalem h*j i h*j i bede tak pisac.
i licza sie checi a nie czyny wiec ciesze sie ze chciales mi takie piwo dac :)