18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czarnobylska randka

BueR_MadasS • 2009-10-01, 01:17
nic nie jest w stanie powstrzymać ludzkiego popędu...












Ra...........og

2009-10-01, 15:42
Kłomino jest chyba 14km od Bornego.

Scarlet

2009-10-01, 16:03
moim marzeniem jest jechać do czarnobyla, ale to wymaga trochę załatwiania dużo wcześniej, wjazd do strefy jest tylko z grupą zorganizowaną, zapisy na odległe terminy..

no i trzeba mieć swój pie**olnik do sprawdzania promieni

ko...........67

2009-10-01, 16:19
Jak bedziesz szukała ludzi to ja sie pisze.
Organizujemy sadystyczna wycieczke ? ;]
Moze faktycznie 52 ja slyszalem ze 100 a nie opieram tego na wykipedi tylko na jakims filmie dokumentalnym
Zazdroszcze Ci Baalp pobytu :) .
Miasta duchów mają swój urok ale ponoć znajduje sie w tamtych okolicach (Czarnobyla) tez sprzet potrzebny do ówczesnej ewakuacji tyle ze niezdatny ze wzgledu na promieniowanie jakie wchłonął.
Teraz pewnie nieszkodliwy i pewnie juz ograbiony ale chetnie bym połaził po helikopterach itd :mrgreen:

fo...........yd

2009-10-01, 16:26
Zgadza się, to prypeć, warto wiedzieć że właśnie okolice Diabelskiego Koła w tle, to jedno z najbardziej napromieniowanych tamtejszych miejsc. Wiem, bo dostałem od znajomego niedawno masę zdjęć z opisami z wycieczki którą odbył tam niedawno :)

Scarlet

2009-10-01, 16:32
konio167 napisał/a:

Jak bedziesz szukała ludzi to ja sie pisze.
Organizujemy sadystyczna wycieczke ? ;]
Moze faktycznie 52 ja slyszalem ze 100 a nie opieram tego na wykipedi tylko na jakims filmie dokumentalnym
Zazdroszcze Ci Baalp pobytu :) .
Miasta duchów mają swój urok ale ponoć znajduje sie w tamtych okolicach (Czarnobyla) tez sprzet potrzebny do ówczesnej ewakuacji tyle ze niezdatny ze wzgledu na promieniowanie jakie wchłonął.
Teraz pewnie nieszkodliwy i pewnie juz ograbiony ale chetnie bym połaził po helikopterach itd :mrgreen:



hmm, jakby było trochę chętnych możnaby się pokusić o jakąś wycieczkę, nie wiem tylko jak by to finansowo wyszło..

co do helikopterów - you're wrong :P całe to cmentarzysko samochodów, traków i helikopterów jest jednym z miejsc strefy, do którego nie powinno się zbliżać właśnie z powodu wciąż wysokiej dawki promieniowania, którą ten złom wchłonął. widziałam co prawda ludzi, którzy robili sobie przy tym zdjęcia, ale sama nie chciałabym ryzykować. chociaż podobno 8godzinny pobyt w strefie napromieniowuje Cię mniej więcej tak jak jedno badanie rentgenowskie

.:...........:.

2009-10-01, 16:32
Oko Moskwy chętnie na żywo bym zobaczył.

ko...........67

2009-10-01, 17:04
Scarlet napisał/a:

całe to cmentarzysko samochodów, traków i helikopterów jest jednym z miejsc strefy, do którego nie powinno się zbliżać właśnie z powodu wciąż wysokiej dawki promieniowania



Słyszałem ze po całej akcji te pojazdy świeciły w nocy ;]
Nie znam sie na rodzajach promieniowania i nie wiem czy było by to możliwe ale tutaj może faktycznie masz racje, głupio byłoby ryzykować zdrowie by zrobić zdjecie w helikopterze badz w cięzarówce tylko dlatego ze jest koło Czarnobyla.

A co do finansów sa chyba jakies zorganizowane wycieczki ?

Zreszta w tym roku matura (tak wiem ze po awatarze staro wygladam..) wiec póki co wciąż nie zarabiam na swój kawałek chleba, ale jeśli po politologi uda mi sie zostać znaczącym politykiem zasponsoruje wam wycieczke :mrgreen:

http://bispol.com/czarnobyl-tour/ - 600 zł
Sorka za spam ale nie moge edytować postów... ;/

Śniadanie. Koło godziny 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej". Główny priorytetem w strefie będzie Prypeć, tym razem chcemy tam spędzić więcej czasu (ok. 3h), natomiast przy samej elektrowni zatrzymamy się jedynie na zdjęcia oraz zwiedzanie pawilonu wystawienniczego, przewidziane jest także zwiedzanie miasteczka Czarnobyl i portu rzecznego. W drodze powrotnej z Prypeci przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie"

:-D

Pi...........0g

2009-10-01, 20:37
a tak na marginesie - te kombinezony i tak by przed promieniowaniem tych "zakochanych" nie obroniły ^^

~Tołdi

2009-10-01, 20:55
konio167 napisał/a:

Słyszałem ze po całej akcji te pojazdy świeciły w nocy ;]




Mit, który połknąłeś jak gówno :smiechzula:

Scarlet

2009-10-01, 21:16
Tołdi napisał/a:




Mit, który połknąłeś jak gówno :smiechzula:



dokładnie, większość opowieści o świecących przedmiotach oraz rybach z czterema głowami, to mity. jest jeszcze jedna ciekawostka związana z przyrodą. otóż teraz po latach okazuje się, że natura bujnie rozkwitła w całej skażonej strefie. rośliny i zwierzęta szczęśliwie żyją i rozmnażają się pod nieobecność ludzi. wniosek z tego taki, że wpływ człowieka na środowisko jest dużo bardziej destruktywny niż wybuch elektroni atomowej ;) god bless homo sapiens.

~Tołdi

2009-10-01, 21:27
Scarlet, Już to kiedyś przytaczałem, ale jak się urodzi jakieś dziecko(w rejonach Czarnobyla, etc) z defektem jada tam dziennikarze i robią z tej osoby 'ofiarę'. W każdym kraju się rodzą ludzie z downem, autystyczni itp itd. Równie dobrze mógłbym zrobić zdjęcie dla chłopaka (mieszkającego blok dalej) mającego downa. I powiedzieć, że to ofiara Czarnobyla. Mimo, że urodził się przed 1986 rokiem.

Scarlet

2009-10-01, 23:58
Tołdi napisał/a:

Scarlet, Już to kiedyś przytaczałem, ale jak się urodzi jakieś dziecko(w rejonach Czarnobyla, etc) z defektem jada tam dziennikarze i robią z tej osoby 'ofiarę'. W każdym kraju się rodzą ludzie z downem, autystyczni itp itd. Równie dobrze mógłbym zrobić zdjęcie dla chłopaka (mieszkającego blok dalej) mającego downa. I powiedzieć, że to ofiara Czarnobyla. Mimo, że urodził się przed 1986 rokiem.



exactly. nie umniejszając tragedii, bo te masy ludzi rzeczywiście zmarły w męczarniach od choroby popromiennej. ale ta cała mitologia powstała na bazie wybuchu już później.. :lodowka:

Lashlo

2009-10-02, 03:18
Wczoraj w nocy była rozmowa na SB na temat wyjazdu.
Koszt 1150 PLN, organizuje strefazero. Z miejscami jest różnie.
Na wyjazd, który rozpoczął się 29.IX było jeszcze 6 miejsc wolnych ;-)
Impreza jest 5-cio dniowa, z wieloma atrakcjami, tj. zwiedzanie Zony, Prypeci, Kijowa, i wiele więcej.
Scarlet napisał/a:

no i trzeba mieć swój pie**olnik do sprawdzania promieni


Bullshit, ofkors. Promieniowanie tła w Czarnobylu jest mniejsze o połowe niż naturalnie w Finlandii ;-)
Z samą papierkologią też nie ma tragedii. Wpłacasz pieniądze pod warunkiem, że masz ważny paszport, resztą zajmują się orgowie. Przy przejeździe przez granice wypełniasz jeden świstek, którego część musisz zachować.
Scarlet napisał/a:

moim marzeniem jest jechać do czarnobyla


Planujemy takową wycieczkę, jeżeli nie uda nam się tego zorganizować "we własnym zakresie", to będę starał się pojechać właśnie z ludźmi ze S0.
Wyjazdy organizują kilka razy w roku, więc mam nadzieje, że się uda.

A. Wiem, że do Czarnobyla regularnie jeździ jakaś ekipa z opuszczone.net, ale nie wiem jak jest u nich z organizacją. :]
Generalnie wycieczka do Zony nie jest niemożliwa, a jeżeli ktoś chce "połazić" po Zonie, zachęcam do zagrania w Stalkera, Shadows of Chernobyl. Zona jest robiona na podstawie oryginalnych planów, więc nawet drabinki p.poż są w tych miejscach, gdzie znajdowały się w rzeczywistości.

Arni.

2009-10-02, 07:22
Widzę że wkręciliście się w klimat Czarnobyla to polecę Wam film pt " Wojna o Czarnobyl" do obejrzenia na YT trochę o promieniowaniu , i mutacjach które już ponoć nie istnieją jak to niektórzy twierdzą :lol: . Stalker raczej ma mało wspólnego z realem chociaż gra kozak 8-)

Ra...........og

2009-10-02, 10:22
Może mod podzieli ten temat i wydzieli z niego wątek o wycieczce do Czarnobyla w Hydepraku? Bo to dość ciekawy temat, który zasługuje na własny wątek :)

W tym roku już nie, ale w przyszłym to bym się z checią wybrał :)