18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czarnobyl - 1000 mil w Zonie

Seek-and-Explore • 2017-02-28, 10:21
1000 mil w Zonie!

Była to nasza najdłuższa, najintensywniejsza, rekordowa wyprawa:
- spędziliśmy w Zonie 5 dni,
- pokonaliśmy na miejscu blisko 1000 mil,
- Jeep spalił ok. 200 litrów paliwa w samej Zonie,
- odwiedziliśmy dziesiątki opuszczonych miejscowości i dziesiątki razy przedzieraliśmy się przez trudny teren, dzięki czemu zobaczyliśmy masę miejsc niedostępnych dla turystów,
- otrzymaliśmy dawki promieniowania 44-48 µSv,
- najwyższe zmierzone promieniowanie gamma to ponad 1000 µSv/h,
- ponad 20 razy byliśmy sprawdzani na punktach kontrolnych,
- podpisaliśmy wiele dokumentów...

Dość długo planowaliśmy tę wyprawę, udało nam się zrealizować jej plan niemal w 100%. Odpuściliśmy tylko jedną miejscowość, ponieważ przygotowanie drogi do niej zajęłoby nam cały dzień. Dotarliśmy prawdopodobnie jako drudzy Polacy do transzei drzew zakopanych w Zrudziałym Lesie i pewnie był to pierwszy Jeep na świecie, który wjechał pod samo Oko Moskwy czy Krąg.

W Strefie jest już wiele utartych szlaków turystycznych, więc tym bardziej cieszyliśmy się, że mogliśmy dotrzeć do tak niedostępnych miejscowości jak np. Usow - tam nie ma już nawet zarysu dawnych dróg. Po tej wiosce musieliśmy poruszać się przy pomocy nakładki GPS starych map sztabowych, bo nawet zdjęcia satelitarne nie były przydatne.

Poza dziurami i piachem największą przeszkodą była roślinność. Dziesiątki razy zatrzymywaliśmy się, aby oczyścić drogę.

Poniżej pierwszy odcinek:


spoiler




Inoquez

2017-02-28, 11:10
Ale żeby sprzedac Jeepa to nie trzeba jechac aż do Czarnobyla, żeby mu zdjęcia zrobić.

C.Z.E.S.I.E.K

2017-02-28, 11:24
Inoquez napisał/a:

Ale żeby sprzedac Jeepa to nie trzeba jechac aż do Czarnobyla, żeby mu zdjęcia zrobić.


Ale marketing dźwignią handlu.

pi...........ja

2017-02-28, 11:35
Kto jest za banowaniem konta za kolejne wrzucanie Czarnobyla?

kokos_123

2017-02-28, 12:00
Seek-and-Explore napisał/a:

1000 mil w Zonie!


jak gruba jest twoja żona ? :shock:

pazuzu

2017-02-28, 13:31
Stalker zawsze na propsie :)



da...........za

2017-02-28, 15:05
Cholera, ostatecznie gdyby wyszedł nowy Stalker, to dla tej gry kupiłbym nawet playstation, czy nawet coś tam do kompa, żeby lepiej śmigał.

Debosy

2017-02-28, 15:33
Dam piwo jako ze bardzo interesuje sie tematem a zaslugujesz, w strefie bylem kilka razy i kazdemu polecam.

Aczkolwiek mam pytanie o ten most bo akurat jego nie widzialem przy okazji moich wypadow. Gdzie to?

1024

2017-02-28, 16:44
Już granice przekroczy i odrazu .. zony, mile .. to moze jeszcze zamiast tych spalonych litrów podaj sztofy?
1 sztof = 1,230 l

Seek-and-Explore

2017-02-28, 16:44
Debosy napisał/a:

Dam piwo jako ze bardzo interesuje sie tematem a zaslugujesz, w strefie bylem kilka razy i kazdemu polecam.

Aczkolwiek mam pytanie o ten most bo akurat jego nie widzialem przy okazji moich wypadow. Gdzie to?



Jest to most kolejowy nad rzeką Prypeć. Kilka razy dziennie przejeżdża po nim pociąg, który dowozi pracowników elektrowni ze Sławutycza.

karolciak107

2017-02-28, 18:04
po co te wojskowe ubranka ? jej kreujecie sie na niby wojskowych a potem zdz**ko ze wzbudzacie zainteresowanie ...

Seek-and-Explore

2017-02-28, 18:11
karolciak107 napisał/a:

po co te wojskowe ubranka ? jej kreujecie sie na niby wojskowych a potem zdz**ko ze wzbudzacie zainteresowanie ...



A w czymś Ci przeszkadzają te ubranka? Nie kreujemy się, tylko są one wygodne, mają dużo kieszeni na sprzęt i zapewniają kamuflaż.

karolciak107

2017-02-28, 18:38
@Seek-and-Explore sportowe ubrania też są wygodne i mają kieszonki a nie rzucają się tak w oczy :) filmik jest ok serio temat ciekawy i wgl ... tylko te ciuchy to przerost formy nad treścią :p to moje zdanie pzdr