18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cejrowski & Korwin-Mikke

DiesIrae • 2012-05-30, 10:27
Ciekawa rozmowa dwóch... (epitety zostawiam Wam :-) )

SADOMASO95

2012-05-30, 15:30
No ... napiszę krótko głupszego i bardziej popie**olonego umysłowo typa jakim jest "Mikke" to jak żyje nie widziałem.

wihajzdu

2012-05-30, 15:31
ludzie nadal nie widzą różnicy miedzy kościołem a wiarą...

Jab7kO

2012-05-30, 15:42
ja się pytam, na ch*j te "efekty" dźwiękowe do ciężkiego Wacława?

Skurwysyn z natury

2012-05-30, 15:49
@lith

Od razu widac ze studiujesz ekonomie, ba! pewnie jestes najlepszym uczniem na roku...
ja pie**ole ale jestes glupi :homer:

Jezeli spojrzec na to wszystko neutralnie (nie wiem, czy jestem w stanie) to, jezeli na wybory w przyszlosci ma pojsc spec pokroju lith'a albo jemu podobnych, to leb rozpie**olony na kawalki.
W Polsce zyje sie FANTASTYCZNIE no k***a panie, wzrost PKB w polsce na 2011r. wyniosl 4,3% O k***A JAK TO ZAJEBISCIE BRZMI (dla zobrazowania, majac 5 cegiela po roku 6, wzrost wyniosl 20%) tymczasem, kraje z czasow kiedy gospodarka nie byla ograniczana przez popie**olone ustawy ktore dla ludzi myslacych (mniejszosc) nie maja zadnego sensu (demokracja = wiekszosc, nie musze chyba tlumaczyc) wynosilo od 10 do 13-14%, a wiec okolo 300% tego co mamy dzis.

Wiec jak madry jestes teraz?

Pi...........is

2012-05-30, 15:52
lith napisał/a:

No dokładnie, jeszcze nie tak dawno masa ludzi zarabiała 500 zł, teraz na 1500 narzekają, że im mało i za taką kasę nie będą robić. Jakoś na ulicach nie widać, żeby ludziom było coraz gorzej, masa nowych mieszkań, które ktoś kupuje, całkiem przyzwoite autka (wiadomo, że sprowadzane często), każdy ze smartfonem, w wakacje gdzie nie pojedziesz masa ludzi, w galeriach masa ludzi, w kawiarniach, restauracjach masa ludzi. chcesz coś kupić w necie to zaraz same rady typu, no 'ale jak dołożysz jeszcze 500 zł' to polecam model xyz. Wszyscy wszytko firmowe, markowe. Nie znam osoby, która chcąc znaleźć pracy by jej nie znalazła, takie historie to tylko w necie. Do tego masa rzeczy sie buduje, jest remontowana, miasta zaczynają jakoś wyglądać. Jak na początku ludzie się rzucili na pracę za granicą, to teraz takiego szału nie ma.
I ch*j mnie obchodzi, ze sobie mniej chlebów kupię, skoro mogę sobie kupić masę innych rzeczy na które 10 lat temu nie byłoby mnie stać.



lith bardzo mi przykro ale mało wiesz o życiu w Polsce, przedsiębiorstwie i polityce. Zupełnie jak by telewizja mózg ci wyprała.
Nie miej mi tego za złe ale jak masz zamiar takie głupoty wypisywać to lepiej nie pisz nic.

Boss-man

2012-05-30, 15:54
My to zawsze będziemy narzekać, cokolwiek by się nie zmieniło będzie płacz i lament. Taka mentalność Polaka. Jest źle to wyjdźcie na ulice, odstrzelcie rudy łeb, przyjdzie następny i znowu będzie to samo...

Gdyby nie Wy ubecja to by Grecja była Szwecja...

lith

2012-05-30, 16:09
Tak, ludzie by mieli po kilkaset zł więcej i nagle byłoby ich stać na prywatne szkoły, służbę zdrowia, zrzuty na straż pożarną, stawianie parków. nie rozśmieszaj mnie. 80% by miało to w dupie 'bo ich to nie spotka' i wolało dołożyć do nowej karty graficznej. Jak ktoś myśli, że na pensji minimalnej będzie go stać na utrzymanie żony i dziecka i przez całe życie ma zamiar na niej siedzieć to go chyba ostro popie**oliło. Młoda osoba mająca tysiaka na rękę, niemająca zobowiązań spokojnie się utrzyma. Jak chce zakładać rodzinę to najpierw niech zdobędzie doświadczenie, ogarnie robotę z której ją będzie w stanie utrzymać, poza tym chyba jego druga połówka tez będzie zapie**alała, a nie oglądała seriale. To nie ma być tak, że każda rodzina ma być w stanie utrzymać się za 1 minimalną pensję i jeszcze ma ją być na wszystko stać. Takie rzeczy to tylko w erze.

jak ktoś nie ma ubezpieczenia to musi zwrócić pieniądze- tak teraz tez jest. I wiesz jak to wygląda? Taki ch*j, a nie pieniądze. Sprawy się ciągną latami, a nie ma jak ściągnąć. Tak samo byłoby z resztą, ciekawe co byś powiedział jakby sąsiadowi się chata paliła, ale nikt by dupy nie ruszył, bo nie zrzucał się na straż- ch*j, że uszkodziłoby wszystkie budynki dookoła. Zrzucanie sie całym miastem? Heloł? Czy nie wracamy znowu do podatków? Czym się różni 'zrzuta' od podatku? Już widzę jakby się sąsiedzi zrzucili na remont dzielnicy... jak k***a problem się zrzucić na ocieplenie i elewację budynku.

Co do pierwszej części postu to właśnie Polska jest pod tym względem zajebistym państwem, że jest bardzo jednorodna. nie ma u nas czegoś takiego jak w większości państw Europy Wschodniej, że ludzie albo są zajebiście biedni, albo zajebiście bogaci. Większość trzyma przeciętny, całkiem przyzwoity poziom. W momencie kiedy połowa pracujących polaków zarabia nie mniej niż 2900 brutto to jest źle? (mediana za 2010, gus). Minimalną zarabia tylko 10% pracowników (w tym spora część jeszcze dostaje więcej pod stołem)(gus, 2010) To znaczy przeciętna rodzina ma do dyspozycji te 5-6 tys. brutto miesięcznie. No k***a, tragedia, jak oni w ogóle funkcjonują?

!Timon

2012-05-30, 16:29
Panie to sie od pozaru ubezpieczasz, przyjezdza prywatna SP wystawia rachunek, zanosisz do ubezpieczyciela i wszystko w temacie. Im blizej od 'dawcy' do 'biorcy' tym mniej masz zgubionej gotowki. A [ubezpieczony] => B [ubezpieczyciel, ktory dba zeby mu sie oplacalo czyli minimum biurokracji] => C [konkretna jednostka strazy pozarnej] to nie masz:
A => B [urzad skarbowy] => C [Ministerstwo finansow] => D [MSW] => E [jednostka strazy o ile jeszcze pieniedzy nie mieli sie w obrebie instytucji PSP]

A co do ludzi ktorzy sie nie ubezpieczaja. Coz jesli chcesz ryzykowac wolno Ci. Dlaczego ma mi nie byc wolno zaryzykowac swojego zycia/zdrowia/dobytku zeby zaoszczedzone pieniadze np pomnozyc w jakiejs inwestycji? Na dzien dzisiejszy nie jest mi wolno.
Selekcja naturalna to nie eutanazja, aborcja czy inne ch*j wie co czego sie babochlopy pedaly i reszta domaga tylko pozwolenie ludziom decydowac o sobie.
[Zeby nie bylo - jestem zwolennikiem aborcji i eutanazji TYLKO w przypadku zgody min. zdrowia + ministra sprawiedliwosci - po oczywiscie odpowiedniej konsultacji, w praktyce wygladaloby to pewnie tak dwie komisja pracuja, ministrowie daja podpis. Cos na wzor prawa laski ktore ma prezydent.]


Lith załóżmy to Twoje 6000 brutto dla każdej rodziny. Zostaje Ci na rękę 4200 [ok 30 procent na pierwsze odtracenia]. Dorzuc do tego juz powiedzmy 1000 zlotych kredytu na mieszkanie - no chyba ze ktos mial 'szczescie' i rodzice szybko sie przekrecili. Masz 3200. Oczywiscie zebysmy nie wygineli kazda rodzina musi miec 3 dzieci, to na 5 osob majac 3200 zostaje Ci 640 na glowe w rodzinie.
No oczywiscie do tego oplaty za mieszkanie, benzyne do auta [ewentualne raty auta] i tak dalej i tak dalej. I caly czas mimo takich Twoim zdaniem kokosow gimnastykujesz sie jak dopiac budzet. Wiem ze wielu ludzi zyje za mniej i daje sobie rade, ale patrzac prawdzie w oczy to nie sa duze pieniadze o ktorych piszesz. A mogly by byc gdyby gospodarka sie preznie rozwijala.

Bard_Zerald

2012-05-30, 16:44
Korwin jest dobry, tylko te poglądy tak przedstawia że ludzie go nie rozumieją albo rozumieją nie tak jak trzeba.

No ale ma rację - państwo powinno się nie wpie**alac, ludzie powinni byc wolni, a fakt, że władzę wybiera większośc, czyli debile jest bezsensu.

Korwin jest prawdziwym liberałem i od zawsze ma te same poglądy, jakby mu dac władze by małymi kroczkami wbrew wszystkim próbował naprawic państwo. Z tym, że nikt mu nie pozwoli na to, bo wzsyscy by na tym na początku stracili, szczególnie rządzący, opie**alający się i debile

TPaury

2012-05-30, 16:48
bloodwar napisał/a:

Cejrowski jest poj***ny bo miksuje poglądy religijne z komunizmem, do tego jest pie**olonym hipokrytą bo rozwiódł się i ma drugą żonę a pozuje na j***nego świętoszka.
JKM ma mądre pomysły, ale i tak wszyscy wiemy że jakby tylko się dorwał do władzy to by ch*ja z tego wyszło - Tusku też nam obiecywał niższe podatki, liberalizm gospodarczy i inne ch*jumuju



W 2004 za pośrednictwem mediów Pawlikowska przekazała, że już nie są razem. Ślub miał zostać zawarty jako nieważny, co potwierdził wyrok sądu biskupiego

Łabam!! Kościół zaakceptował jego rozwód. I tyle w temacie.

lith

2012-05-30, 16:52
No już to widzę. Dobra to trzymając się jako przykładu straży pożarnej. Sam się od pożaru ubezpieczę, a jak pali sie śmietnik na ulicy, las, park to co? I tak potrzebny byłby podatek na ubezpieczenie tego co wspólne. Do tego jeden sąsiad ma ubezpieczenie w jednej jednostce, drugi w drugiej, to co jak ogień będzie miał przechodzić z budynku na budynek to oleją to, bo nie ich teren? Albo ktoś się nie ubezpieczy to nikt nic nie zrobi aż pożar urośnie na tyle, że nie będą go w stanie powstrzymać? Albo wypadek na drodze, to teraz z której jednostki wóz techniczny wysłać? A może ktoś nie wykupił abonamentu u straży, wtedy go nie wyciągną z samochodu, tylko go zepchną razem z wrakiem na pobocze i wystawią rodzinie fakturę za sprzątanie. To jest nierealne. Tego typu służby muszą najpierw działać, a potem ewentualnie dochodzić o kasę. Więc nieważne czy byłyby państwowe, czy prywatne opłacane i tak musiałyby być przez wszystkich i obowiązkowo- czyli tak jak jest teraz, bo inaczej by tej kasy nigdy nie dostały. A to czy stacja straży będzie państwowa, czy prywatna i podpisze umowę z państwem to już mam wyj***ne.

!Timon

2012-05-30, 17:42
Kiedy pali się śmietnik/park straż pożarna wystawia rachunek miastu. Kiedy las państwu/gminie.
Podatki lokalne - czemu nie. W końcu trzeba też posprzątać miasto i tak dalej. Wtedy można w gminie/mieście wprowadzić sobie 'publiczną' opiekę zdrowotną albo i nie. Jak się chce. Tak masz w Landach Niemieckich - poziom usług medycznych jest zróżnicowany zależnie od zamożności regionu. Dodatkowo funkcjonuje tam [wg informacji udzielonych mi przez lekarzy pracujących tam od wielu lat] około 500 różnych kas chorych. Masz w czym wybierać, niby składka obowiązkowa ale masz pełne prawo wybrać która.

konek3

2012-05-30, 18:34
Zniesienie posady posła/senatora to bardzo dobry pomysł. Niby czemu mają dostawać za to kasę? To nie powinien być zawód tylko posiadanie dobrej chęci do zmiany państwa.

wciazszukam

2012-05-30, 19:47
@lith
Ty rzeczywiście ni potrafisz sobie wyobrazić, że mogłoby być lepiej?

Chcesz wejść do parku? Zapłać właścicielowi. Chcesz korzystać z prywatnych ulic? Zapłać prywaciarzowi. Chcesz wyrzucić śmieci? Zapłać temu co wywozi. Nie chcesz? kombinuj inaczej! Myślisz, że jakby wszystko było prywatne, to prywaciarze nie zadbali o ubezpieczenie od pożaru. Wręcz przeciwnie - inwestowaliby jeszcze w infrastrukturę, abyś sam chciał im płacić za lepszą usługę. Co lepsze zarabialiby na tym, a nie tracli, jak to się dzieje teraz. Niby w ch*j się buduje, tylko że jedynym kto na tym zarabia jest bank i Jewropejski Sojuz - dadzą dofinansowanie w zamian za jebitne ograniczenia i nakazy gospodarcze, a resztę i tak trzeba pożyczyć od banku na złodzijski procent.

Sprawy sądowe ciągną się latami, a Ty bierzesz to za normalkę? Mikke i o tym nie raz mówił i ma na to receptę.

Najprostsze i bezpośrednie rozwiązania są najlepsze. Spróbuj sobie kupić sztukę zielska od dealera kolegi znajomego, to zobaczysz ile zostanie się tobie, w przeciwieństwie do tego jak spotkają się sami zainteresowani interesem.

Szkoda, że wielu ludzi wierzy w to telewizyjno-tuskowe słodkie pierdzenie o tym, że jest coraz lepiej i daje sobie zamydlić oczy bezproduktywnymi dyskusjami w obecnej polityce, a nie dostrzega tak naprawdę w czym jest pies pogrzebany.

Zarobki powiadasz rosną? To sprawdź o ile szybciej rosną ceny i podatki.

Eliot Imperio

2012-05-30, 20:26
I co z tego, że w polityce ma jako jeden z niewielu w sejmie ma coś do powiedzenia, skoro jak już ktoś kiedyś rzekł "Ten co ma najwięcej do powiedzenia, zawsze milczy". I co z tego, że przewidział połowe zdarzeń gospodarczych które dotknęło Polskę i Europę jakiś czas temu? Tusk powie że Korwin to debil i tępe społeczeństwo (pare osób komentujących także) go poprze i zaczną hejtować Korwina. Bo już lepiej żeby ten Tusk rządził. Z tym że ten ryży debil nie ma zielonego pojęcia co się dzieje. Zachowuje się jakby był małolatem świeżo przyjętym do jakiegoś zakładu pracy i każdego dnia był w szoku co ma robić. JKM wie co ma zrobić, co trzeba zrobić, ma ku temu odpowiednie kwalifikacje. W przeciwieństwie do 90% polityków zna języki obce, jest człowiekiem inteligentnym i stałym w poglądach. Głosujcie dalej na tych, których wskazuje wam TV : )