18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cejrowski & Korwin-Mikke

DiesIrae • 2012-05-30, 10:27
Ciekawa rozmowa dwóch... (epitety zostawiam Wam :-) )

pomaranczowy4

2012-05-30, 12:36
lith napisał/a:

To jest dopiero magia. Wszyscy politycy beznadziejni, kraj od 20 lat rozkradają, ta przeklęta demokracja gdzie każdy tylko chce się nachapać- a z roku na rok w Polsce coraz lepiej :)



a z roku na rok co? komu? Ty se wypłate przelicz na paliwo albo na chleb i se zobaczysz jak jest z roku na rok..i wez se te wypociny... a po co ja to wogole to pisze, już straciłem czas którego i tak w Polsce na odpowiednią kase nie zamienie

LuoXiahong

2012-05-30, 12:39
Gienek2 napisał/a:

ja się gdzieś natknełem że Pan Korwin też jest stronnicznym partnerem obcej gospodarki


Nie.. Szkoła austriacka to doktryna gospodarki. Pewnie o szkole austriackiej słyszałeś.

lith

2012-05-30, 12:51
No dokładnie, jeszcze nie tak dawno masa ludzi zarabiała 500 zł, teraz na 1500 narzekają, że im mało i za taką kasę nie będą robić. Jakoś na ulicach nie widać, żeby ludziom było coraz gorzej, masa nowych mieszkań, które ktoś kupuje, całkiem przyzwoite autka (wiadomo, że sprowadzane często), każdy ze smartfonem, w wakacje gdzie nie pojedziesz masa ludzi, w galeriach masa ludzi, w kawiarniach, restauracjach masa ludzi. chcesz coś kupić w necie to zaraz same rady typu, no 'ale jak dołożysz jeszcze 500 zł' to polecam model xyz. Wszyscy wszytko firmowe, markowe. Nie znam osoby, która chcąc znaleźć pracy by jej nie znalazła, takie historie to tylko w necie. Do tego masa rzeczy sie buduje, jest remontowana, miasta zaczynają jakoś wyglądać. Jak na początku ludzie się rzucili na pracę za granicą, to teraz takiego szału nie ma.
I ch*j mnie obchodzi, ze sobie mniej chlebów kupię, skoro mogę sobie kupić masę innych rzeczy na które 10 lat temu nie byłoby mnie stać.

Hszonrzcz

2012-05-30, 13:02
Pomomo masy komentarzy popierających JKM, dla mnie bezcenny był wyraz zmieszania JKM, gdy Cejrowski oznajmił mu, że kłamstwo widać.

Witkens

2012-05-30, 13:32
Pieprzenie stetryczałego starca

lith

2012-05-30, 13:34
A co do mikiego jeszcze to ja oczywiście jestem za jak najbardziej liberalną gospodarką i jak najmniejszym wtrącaniem się państwa w nasze sprawy. Ale to co on proponuje jest aż tak skrajne, że absolutnie nierealne. Za 100 zł z hakiem oferuje mi wojsko, policje i rząd. Spoko, ja jeszcze bym chciał, żeby w państwie funkcjonowały takie instytucje jak straż pożarna, straż graniczna, pogotowie ratunkowe (chyba że opłaty jak w taksówce by naliczało ;p). Do tego jakaś kasa na infrastrukturę- jakieś parki, place zabaw, kładki, mosty, tunele, przejścia, dotowanie do komunikacji miejskiej, która zawsze przynosi straty, odśnieżanie, sprzątanie miasta, utrzymanie zabytków, w ogóle utrzymanie całej administracji w miastach, przecież ktoś to musi ogarniać. Więc jak najbardziej można wydatki z budżetu ograniczać, można co sie za sprywatyzować, ale sorry, cudów nie będzie (chyba, że Polska miałaby wyglądać jak jeden wielki zaniedbany Czarnobyl gdzie nic nie ma, bo nikt na nic nie płaci, bo mu szkoda)
Po drugie- służba zdrowia. No taka moherowa babcia jak przyjdzie, bo ja w krzyżu łupie to sobie zapłaciłaby i byłoby spoko. Gorzej jakby np. wykryli jej coś poważniejszego i sie nagle okazało, że potrzebuje 20-50 tys zł miesięcznie na leczenie, to by się babcia zesrała na miejscu, a potem zdechła na ulicy. Więc jak najbardziej ubezpieczenia prywatne, ale obowiązkowe. Żeby było taniej rzeczywiście z ubezpieczenia zdrowotnego mogłyby być pokrywane takie rzeczy jak pogotowie + np. wydatki na leczenie powyżej 1 tys zł miesięcznie (albo od innej kwoty np. 5 tys zł) I wtedy rzeczywiście każdy by sam płacił za większość rzeczy, ale jakby coś poważniejszego by sie stało to by z ubezpieczenia poszło). Oczywiście prywatne ubezpieczalnie za odpowiednio wyższe stawki mogłyby dawać odpowiednio lepsze warunki, ale musiałoby być takie minimum ustalone. Bo tak to albo by ludzie umierali masowo bez pomocy, albo służba zdrowia nie mogąc ściągnąć kasy zupełnie by padła.

andreez91

2012-05-30, 13:55
uwielbiam słuchać obu panów a na pana Korwina zawsze głosuje i będę głosował !

kh...........cc

2012-05-30, 13:58
siebie warci

Towdi

2012-05-30, 14:01
Uważam, że dzisiejsze poglądy Janusza Korwin Mikke są najlepsze z tego co oferuje nam dzisiejsza scena polityczna. Jednak mas-media dobrze o tym wiedzą i skutecznie tego Pana nie dopuszczają do szerszego grona wyborców.

Ostrovsky

2012-05-30, 14:10
z którego roku materiał?

andreez91

2012-05-30, 14:10
lith@ jak czytam co ty piszesz to nie mogę uwierzyć w to co widzę, powiedz mi napisałeś że nie ważne ile chlebów sobie możesz kupić że ci stac teraz żeby kupić coś na co 10 lat temu nie mogłeś sobie pozwolić ? powiedz czy to ma jakiś sens, 10 letni samochód to już nie jest taki nowy i ma przestarzałą technologię ale to nie ważne bo Cie stać, telewizor 10letni no raczej nie spotkasz takiego w sklepie co najwyżej na szrocie ,powie Ci tak jeżeli było by Cie stać i w polsce na prawdę było by lepiej to mógłbyś iść teraz do sklepu i swój 2 letni telewizor wymienić na sprzęt sprzed tygodnia, swój 5 letni samochód na samochód z salonu i przy okazji było by Ci stań na , opłacenie mieszkania, wszystkich mediów, doładowanie bądź abonament np za 100zł , dać dziecku codziennie do szkoły 20 zł na coś tam, kupienie żonie lub dziwczynie nowego ciuszka butów i tak można wymieniać jednak Ci coś powiem To jest polska i za 2000 miesięcznie mając rodzine dom na utrzymaniu i drobne wydatki raczej wątpie żeby było Cie stać

Sl...........nx

2012-05-30, 14:28
@Bong-Man - Nie będzie ch*jowo, chyba że k***om, złodziejom, leniom i komuchom. Jeżeli się do nich zaliczasz, to tak, będzie ch*jowo. Tobie. Jeżeli nie, to nie, będzie zajebiście.

ZWlERZAK

2012-05-30, 14:29
Jest jedno proste posunięcie, ale niestety Polacy nie są na to gotowi
1. Zniesienie Senatu.
2. Delegalizacja Partii Politycznych- Rządy Sejmu Jedności Narodowej.
3. Zniesienie zawodu Posła.
4. Zamknięcie ZUSu- Ofe w zupełności wystarcza. Co zarobisz to to powinno na Ciebie czekać.
5. Rozwijanie Polskiego przemysłu zbrojeniowego- więcej miejsc pracy i większa siła militarna.
6. Świecki ustrój państwa- sam jestem wierzący, ale religia nie ma prawa ingerować w ustrój.
Proste jak budowa cepa, ale czy Polacy kiedykolwiek posuną się do czegoś takiego. Szczerze wątpie...

lapps

2012-05-30, 15:06
lith napisał/a:

No dokładnie, jeszcze nie tak dawno masa ludzi zarabiała 500 zł, teraz na 1500 narzekają, że im mało i za taką kasę nie będą robić. Jakoś na ulicach nie widać, żeby ludziom było coraz gorzej, masa nowych mieszkań, które ktoś kupuje, całkiem przyzwoite autka (wiadomo, że sprowadzane często), każdy ze smartfonem, w wakacje gdzie nie pojedziesz masa ludzi, w galeriach masa ludzi, w kawiarniach, restauracjach masa ludzi. chcesz coś kupić w necie to zaraz same rady typu, no 'ale jak dołożysz jeszcze 500 zł' to polecam model xyz. Wszyscy wszytko firmowe, markowe. Nie znam osoby, która chcąc znaleźć pracy by jej nie znalazła, takie historie to tylko w necie. Do tego masa rzeczy sie buduje, jest remontowana, miasta zaczynają jakoś wyglądać. Jak na początku ludzie się rzucili na pracę za granicą, to teraz takiego szału nie ma.
I ch*j mnie obchodzi, ze sobie mniej chlebów kupię, skoro mogę sobie kupić masę innych rzeczy na które 10 lat temu nie byłoby mnie stać.



w rosji jest o wiele wiecej lepszych markowych aut, a chyba zdajesz sobie sprawe ile osob tam w gownie zyje. no i przelicz sobie. minimalne wynagrodzenie to 1400 zl brutto (wiekszosc ofert pracy dla ludzi bez wyzszego wyksztalcenia opiewa na ta sume). po odliczeniu podatku dochodowego i skladek zostaje ci 1000 zl niecale. wynajecie kawalerki w jakims wiekszym miescie to koszt 800-1000 zl (razem z oplatami za wode/prad). za co chcesz jesc??a nie mozna zapominac, ze sporo ludzi (nawet niektorzy z inzynierem) robia na smieciowych umowach za 6.50 na godzine, to juz wogole jest absurd.
ja rozumiem, ze "trzeba sie bylo uczyc" ale pomysl, ze nie moga wszyscy byc adwokatami albo lekarzami. jak sie firma ma rozwijac skoro nie ma komu na magazynie robic? gdziekolwiek na zachodzie pracujac na magazynie stac cie na utrzymanie zony, dziecka i jeszcze sobie cos odlozysz.
i chyba nie zwrociles uwagi kto jezdzi tymi zajebistymi autami. ja ostatnio widzialem takiego zajebistego mercedesa, a na przednich siedzeniach dwoch brudasow, co po polsku to pewnie ni w zab. zreszta strasznie ich sie ostatnio namnozylo.


a ile znasz osob, ktorych w wieku 20 lat stac zeby rodzine zalozyc? :P albo zyc w pelni na wlasna reke, nawet nie na bogato ale zeby zyc. i raczej, ze cie stac na rzeczy na, ktore 10 lat temu bys nie mial pieniedzye bo na tym postep polega:D powstaja nowe rzeczy to stare tanieja. ale o galopujacym deficycie to juz zapomniales. za 10 lat moze bedziemy mieli zajebiste autostrady itd tylko 80% z nas nie bedzie stac zeby po nich jezdzic:P

na poczatku sie ludzie rzucili na prace za granica, a teraz holandia i anglia walcza z polskimi imigrantami. zreszta ludzie dalej sp***alaja, tylko moze o tym glosno juz nie jest


co do drugiego posta. przewaga prywatnej sluzby zdrowia nad socjalistyczna polega na tym, ze sam sobie wybierasz fundusz zdrowotny w ktorym chcesz sie leczyc i ktory jest prywatny i tam placisz skladki. jak nie bedziesz dostawal oczekiwanych rezultatow to zmieniasz fundusz i ch*j im w dupie. w socjalizmie nie masz takiej opcji. musisz placic tak czy siak, te pieniadze sa rozkradane na roznych szczeblach, a zarzadowi nie zalezy zeby to kontrolowac i usprawniac bo i tak te pieniadze dostana. kapisz?
to jest potega konkurencji. i stawki wcale nie musialy by byc wyzsze, a jakosc i tak bys mial lepsza, dzieki lepszemu zarzadzaniu.
ze straza pozarna by bylo podobnie. prywatne stacje u ktorych wykupujesz pakiet uslug i w razie pozaru przyjada pod twoj dom. (w sytuacji blokowisk by to spoldzielnia zalatwiala przy okazji czynszu). chociaz jak dla mnie to by lepiej na terenie miasta zalatwiac, zrzuta po 20 dychy miesiecznie i macie fire free zone. no i wtedy wiesz za co placisz, a w razie czego latwo ludzi jest rozliczyc czy te pieniadze dotarly gdzie mialy dotrzec.
straz graniczna=wojsko, jak kogos kto nie ma ubezpieczenia zabiera pogotowie to musi zwrocic pieniadze za akcje. parki i reszta tez by byly zalatwiane w "sasiedztwie" zreszta by bylo tyle wiecej pieniedzy, ze ludzie spokojnie by mogli z wlasnej inicjatywy park postawic, zeby tylko ustalic czyjego bedzie imienia:P a tych szkodnikow z administracji by nie trzeba bylo utrzymywac, bo by nie bylo na nich zapotrzebowania

Nakwasowany

2012-05-30, 15:29
buhehehehe, korwin chce być dyktatorem, dobre... Tak na serio to nie trawię gościa, obejrzałem kilka wywiadów posłuchałem co ma do powiedzenia... no i cóż, on nic ciekawego nie ma do powiedzenia. To taki fachowiec od dmuchania owiec.