18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bycie mechanikiem w USA Part II

StaryKotletBoliBrzuch • 2019-01-09, 02:27
Skoro się przyjeło to część druga.
Link do pierwszej części: https://www.sadistic.pl/bycie-mechanikiem-w-usa-vt486593.htm



"Coś niedawno głośno samochód chodzi, możecie sprawdzić co jest nie tak?"

Jeśli dobrze pamiętam to temu powiedzieliśmy żeby sobie pojechał do takiego meksykańskiego warsztatu w okolicy, to mu wszystko pospawają. My pożądny Amerykański warsztat - tylko wymieniać potrafimy.


Tutaj jakiś Buick. Nie pamiętam jaki, ale dość stary.






Dotykowy ekran CRT (kineskopowy). Nawet tak charakterystycznie buczy. Trochę poszukałem i Buick Reatta z 1989 miał taki sam lub bardzo podobny. Nieźle, że trafiłem na taki który ciągle działa.




Tutaj akurat nasza pomyłka. Jeden z nowych kolesi wymienił hamulce i coś auto hamować za bardzo nie chciało.
Oczywiśnie nie miał pojęcia co jest nie tak. Jeden ze starszych mechaników się zaczął śmiać, to poszedłem zobaczyć co się stało.





Zaniedbane hamulce ciąg dalszy.


Auto pojechało bo klient nie miał pieniędzy. Pewnie ciągle nim jeździ.



Tutaj pan pewnie poczytał o tych olejach co można na nich 30 tysięcy zrobić. Autko mu podziękowało z całego serca.



Coś tak czarno i sucho w środku. Pewnie się dość ciepło zrobiło.





Trytytka i zakrętka od butelki.
Aż jestem zaskoczony że komuś się chciało kombinować. Normalnie to wszystko kleją "daktejpem" czyli taką porządną zbrojoną srebrną taśmą.


Mówiąc o taśmie, tutaj normalna zmiana oleju. Pewnie próbowaliśmy mu sprzedać filtr powietrza.




Oldsmobile Tornado, chyba z 1992.



Strasznie nawymyślane mają te wnętrza. Nawet spoko. W każdym razie ciekawsze niż te starsze Toyoty co wszystko jest zrobione z płaskiego plastiku i 2 pokrętła na śroku. No przynajmniej dopóki działa.



O a tutaj co się stanie jak się długo ignoruje złe łożysko.



Ten Ford stał u nas na parkingu przez 1.5 roku, zanim ktoś się zainteresował i zadzwonił po taki serwis co graty zabiera.


Amerykańska myśl techniczna: napęd na 3 koła

Nawej przejdzie, bo te pickupy mają możliwość przestawienia napędu tak aby tylko na tył był. Nie wiem jak się to po polsku nazywa. Plus że komuś chciało się zatkać dyferencjał.


No i na koniec zwierzątko:

Poszedłem śmieci wyrzucić i coś zaczeło latać po kontenerze. Przestraszył mnie bo dużo skunksów w okolicy jest a z tymi to bym nie chciał mieć spotkania.

Część I

Część III

la...........53

2019-01-09, 03:02
co to za gówno czy to portal dla zmotoryzowanych ?

mygyry

2019-01-09, 08:18
To już u nas patola lepszymi golfami jeździ i gdzie ten american drim...

Wiewór

2019-01-09, 08:35
Macie k***a swoją ziemię obiecaną. Jakiś czas temu mnie wyśmiano jak powiedziałem, że USA to kraj nędzarzy :)
Takie gówno to po Polsce nawet za głębokiej komuny nie jeździło.

grzesio1712

2019-01-09, 08:53
Ej na ostatnim zdjęciu "rakun" (szop pracz), a nie skunks.

Wiewór

2019-01-09, 09:02
Rebeliant_ZPF napisał/a:

@Abraxus: Nie mierz innych swoją miarą. Dla inteligentnych i ambitnych wiele stanów w USA oferuje jeden z najwyższych standardów życia i względnie małe wpie**alanie się państwa w ich życie.

Tylko bieda umysłowa ma w USA ciężko. Jak w Polsce po reformacji komunizmu, bieda umysłowa nie mogła się dostosować, bo wymagało to rozumu i ambicji, a nie kradzieży i oszustw. Co prawda najcwansi wyj***li system, ale to tylko potwierdza wymóg rozumu :)



To, że w dużych miastach jakiś ludziom dobrze się, żyje nie świadczy o całym kraju.
USA to w większości małe miasteczka w których jest syf, brud, kiła i smród.
Siedzą cały dzień przed przyczepą i żłopią piwsko z wallmartu bo nie ma pracy, kasy. k***a nic nie ma.
Jedynym ratunkiem dla takiego whajt trasha albo dindusa to albo handlować narkotykami albo iść w kamasze modląc się, żeby w jakimś kozim kraju łba ci ktoś nie odstrzelił.

Większość amerykanów to są takie j***ne biedaki, że jakby potrzebowali na wczoraj 1000$ to nie mają skąd wziąć.

1000 zielonych to ci byle Polak wyciągnie od ręki.
USA to przypudrowane gówno.

Oczywiście masz rację, że łebski człowiek z kasą zrobi tam karierę.
Kraj ogromnych kontrastów.

Takim gównem jak na zdjęciach to nawet w liceum nie jeździłem.

eruaknem

2019-01-09, 09:39
Szopy pracze są zajebiste.
Za temacik piwko !!


radek225

2019-01-09, 11:01
lary53 napisał/a:

co to za gówno czy to portal dla zmotoryzowanych ?



A ty k***a ile żeś tematów na tym forum założył? Bo ja raptem 3, dlatego siedzę z gębą na kłódkę. Dla autora kufel lodowatego, polskiego piwa.

Amerikan dżrim k***a. Nie sądziłem, że takimi parchami hamburgery jeżdżą. Patrząc na to przypominają mi się samochody na polskiej wsi w latach 2000-2005. Myślałem, że grubasy zza wielkiej kałuży jeżdżą max 10 letnimi autami, albo odrestaurowanymi klasykami z lat '50, '60.
Ale ten Buick i Oldsmobile zajebiste wnętrze mają. Kojarzy mi się z Astonem Martinem Lagondą. Wnętrze i funkcje komputera pokładowego o co najmniej 10 lat wyprzedzają swoje czasy. Wprawdzie dotykowy ekran to żadna nowość, szeroko stosowana w wojsku już w latach '70 (nawet w Polsce), ale dla szarego konsumenta dotykowy interfejs to dopiero II połowa lat '90, a nawet początek XXI wieku. W oldsmobile to drewno trąci lekkim kiczem, ale w jednym i drugim autku zegary robią robotę. Uwielbiam klimat elektroniki lat '80, i te CRTki, wyświetlacze VFD wyglądają kosmicznie, i to dosłownie.

lesnygrzyb

2019-01-09, 12:15
i nie oldsmobile tornado, tylko TORONADO

muldzio

2019-01-09, 12:52
kiedy następna część?

Mors_Nigra

2019-01-09, 13:15
Więcej w tych opisach zamieszczaj, dla kompletnych zielonych tłumaczenia. Np w "Tutaj akurat nasza pomyłka." skąd ja, człowiek który nigdy czegoś takiego na oczy nie widział, ma wiedzieć co jest tam nie tak. Fakt, wygląda trochę dziwne, mogę się domyślać ale jasności nie mam. A jak by tak, pod każdą "sprawą/case" szybki, suchy opis, co jest nie tak, i na co zieloni mają zwrócić uwagę, czemu jest niedobrze, jak powinno być.

Su...........wn

2019-01-09, 14:00
>Oldsmobile Tornado, chyba z 1992.

:piwo: miałbym przy czym grzebać.

BKKWK

2019-01-09, 14:59
Jeśli ktoś się łudzi, że w Polsce takich "kreatywnych" rozwiązań i "zaradnych" oszczędności się nie znajdzie, to spieszę z korektą światopoglądu.

niemamskarpet.

2019-01-09, 15:30
"O ja pie**ole.... druga część jeszcze dobitniej pokazuje jakimi tępakami są hamburgery. Połowa z tych zdjęć z miejsca przypomina dokumentację ze złomowiska, nie z warsztatu.


American dream, czyli bieda w ch*j tam, gdzie zdolność kredytowa nie pozwala jeździć autem z salonu.


BTW: Czym sypią drogi zimą? Może to tak im wszystkim pomaga?"

wiesz, wydaje mi się że to nie jest kwestia biedy, tylko innego podejscia do aut, tam auta nie maja żadnego znaczenia i są bardzo tanie więc nikt się z nimi nie pierdzieli tylko je zajeżdża aż się rozlecą
Z kolei u nas jak sobie Janusz pie**olnie passata za 10k (4 pensje) to go liże codziennie i pucuje i dba jak o złote jajko bo zbierał na niego 2 lata




gr...........ky

2019-01-09, 15:46
@StaryKotletBoliBrzuch, jest koło twojej pracy Domino's niedaleko?