18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Brutalny sposób tortury, aż do przestraszenia

fantastico • 2017-04-21, 10:15
Odbieranie tlenu ofierze przez siatkę zakładaną na głowę by go pozbawić oddechu. Krzykiem oznajmia, że się przestraszył.


ro...........24

2017-04-21, 10:33
Gdzieniegdzie to tylko gra wstępna

kotorminator

2017-04-21, 10:34
Fantastico, Ty chyba jesteś z Poznańskiego? (siatka).

werther

2017-04-21, 11:42
Albo z lubelskiego.

cyryl025

2017-04-21, 12:56
Sadol bawi, Sadol uczy:
Siatka:


Reklamówka foliowa:


serio myślałem, że będą się z kolesia podpie**alać i mu siatkę założą.

hellbwoi

2017-04-21, 13:39
Wole siatkę niż wychodzenie na pole.

Z resztą nazywanie tego białego tworu bez nadruku reklamówka w dodatku foliową (inne niż foliowe ongiś nie bywały) jest tak samo z dupy jak nazywanie jednorazówki siatką. Ale ma swoje korzenie w historii tego produktu. Ach te reklamówki z 80/90.


Reklamówka – cienka torba wykonana z folii z tworzywa sztucznego. Popularna nazwa wywodzi się z faktu, że znajduje się na niej kolorowy reklamowy nadruk, np. z nazwą sklepu lub inną reklamą. Pod koniec lat 70. i w latach 80. powszechne w krajach Europy Zachodniej i dodawane tam do zakupów bezpłatnie, do Polski natomiast trafiały drogą indywidualnego transportu, często sprzedawane potem na targowiskach i ulicach. Użyteczność toreb „reklamówek” była ograniczona, nadawały się jednak do wielokrotnego użytku tak, że zastępowały powoli mniej wygodne i mniej estetyczne siatki na zakupy. Później także polskie sklepy i polscy producenci zaczęli wytwarzać własne reklamówki, przez co import ich z Zachodu w sposób naturalny wygasł.

Znaczenie wyrazu „reklamówka” – pod koniec lat 80. i w ciągu lat 90. – zaczęło obejmować również (całkowicie wbrew pierwotnemu znaczeniu) plastikowe torby bez żadnych reklam ani nadruków, jednolite w kolorze (zazwyczaj białe, choć także w innych barwach), służące w sklepach do pakowania niewielkich porcji zakupów. Takie torby, o znacznie mniejszej trwałości i wytrzymałości niż reklamówki z poprzedniej dekady dostarczane są zazwyczaj w pakietach po kilkanaście do kilkuset sztuk. Różnią się między sobą – oprócz wielkości, koloru i wytrzymałości – także ze sposobem zamocowania w pakiecie. Z uwagi na ich niską wytrzymałość i mały koszt stosuje się je raczej jednorazowo (stąd ich popularna w niektórych regionach kraju nazwa „jednorazówka”); są jednym z produktów zanieczyszczających środowisko naturalne.

Wiewór

2017-04-21, 14:31
Myślałem, że go CIA przesłuch*je

matek87

2017-04-21, 15:30
Tytka a nie siatka w siatce ja ryby czymie jak sie czasem uda co pochwycic rozumisz.

wojtekpwse

2017-04-21, 22:00
Haha dojazd za noszenie rurek

Clarx

2017-04-21, 23:20
Torebka foliowa lub foliówka.



Siatkę to jest na ryby

JohnMadafaka

2017-04-21, 23:55
@hellbwoi i to lubię na Sadolu - zawsze ktoś rzeczowo wyjaśni o co chodzi. U mnie w mazowieckim też wiele osób mówi na to siatka, właśnie ze względu na historię, bowiem kiedyś zamiast torebek z folii były siatkowe. Dziś można to zobaczyć np. w "Świecie według Kiepskich", gdzie wąsacz Ferdynand z ową siatką chodzi po browar do Stasia.

Maciu1991

2017-04-22, 00:16
W swietokrzyskim tez spotkalem sie z siatka

burzamiszcz

2017-04-22, 00:49
a słyszeliście kiedyś jak na reklamówkę się mówi "zrywka?" :D

hellbwoi

2017-04-22, 01:34
@up tak, nie pamiętam gdzie ale spotkałem się z tym określeniem, zrywka - od zrywania jej z haka na którym zawieszony jest pakiet, choć te wczesne, można by nazwać zrywką bo często się rozpie**alały i trzeba było zawsze prosić ze 2 jak sie piwo nosiło.

kothletino

2017-04-22, 03:30
Takie mądrości, że zapomniałem co chciałem k***a napisać...