18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"borze" ciało

Jarekz007 • 2011-06-23, 17:29
Wczoraj malowanie krawężników na biało, trawy na zielono i szorowanie asfaltu na kolanach za pomocą szmaty i kubła z wodą w celu usunięcia krowich odchodów. Dziś strażacy na sygnale eskortują procesję. Na czele kobitki niosą ważącą 150 kg figurę św. Rydygiera - patrona chorych na kręgosłup. Za nimi ksiądz pod plandeką ukrywa się przed ptakami a z głośnika wycelowanego w moje okno wydostają się pieśni o Maryji

uookie

2011-06-23, 18:00
wprawdzie sam nie poszedłem na procesje, bo obudziłem się jak już było dawno po, ale rozumiem, że takie manifestacje budują wśród ludzi poczucie wspólnoty. starsi ludzie pomijani przez cały rok mają swoje 5 minut; szykują ołtarze, stroją je, pilnują, żeby nikt ich nie zniszczył. dzieci mają frajdę, kawalerowie mogą pfilować na młódki. nie wiem, co ci to przeszkadza. odrzucasz to święto, bo ci nie wypada je lubić? bo nie masz kumpli z którymi mógłbyś się przejść popatrzeć? tylko mi nie odpowiadaj, że jesteś ateistą, bo parsknę śmiechem.

AL...........ON

2011-06-23, 18:56
@up

Ty z kolei kojarząc z postów jesteś super ultra przeciwny ateizmowi. Niemniej miałem dzisiaj tą procesję pod domem. Słuchałem tych bzdetów przez okno.. potem je zamknąłem. Nawet sobie nie zdajesz sprawy, jaka to była ulga dla ucha. Fakt faktem.. ludzie to lubią, wierzą w to i nikt im niczego nie broni.

.:...........:.

2011-06-23, 18:59
ALTON napisał/a:

Niemniej miałem dzisiaj tą procesję pod domem.



To pewnie Conscribo widziałeś. :)

To taki jeden stąd, ma oczojebnego, ch*jowego, żółtego nicka. ;-)

cyman9

2011-06-23, 20:14
Ale borze? Chodzi o bór? Czyli borze ciało to drewno? bo chyba nie chodziło ci o boga? Znajomość ortografii wśród dzisiejszej młodzieży jest przerażająca

Dzichader

2011-06-23, 21:18
Tiesto Leczy chorych lepiej niż św Rydygier i dla takich chwil kupiłem lepsze głośniki.

kamil66

2011-06-23, 21:36
@cyman9

Być "morze" dlatego napisał w cudzysłowie?

zn...........nu

2011-06-24, 00:59
takie polskie Rio de Janeiro

Te...........ja

2011-06-24, 18:43
Wtf? Procesja trwa kilka minut, bo tyle zajmuje przejście kawałka ulicy pod domem x na ulicy x. Jak denerwuje to słuchawki na uszy i lać ciepłym moczem... A starsze panie nie mają jak wyrazić jak bardzo przeszkadza im młodzieżowe umcy umcy z tych wypaśnych głośników, które może je wqurwiać cały rok codziennie... Och.. przepraszam. To portal buntowników.

Massivee

2011-06-25, 09:39
pie**ole wasze historie włączę sobie Toola.

RastaMan

2011-06-26, 21:31
j***ć to całe pogaństwo i kult maryjny, chrześcijanizm to jedna wielka zakłamana zaraza... tyle w temacie

@Alex De Large

heh, podobny do centa ;d

Ra...........or

2011-06-26, 21:57
Up.

Tja, co spotykam rastafarianina to zawsze tylko "zioło, Bob Marley, religia to gówno". Niekoniecznie w tej kolejności.


RastaMan

2011-06-26, 22:48
Raynor napisał/a:

Up.

Tja, co spotykam rastafarianina to zawsze tylko "zioło, Bob Marley, religia to gówno". Niekoniecznie w tej kolejności.




więc nie spotkałeś jeszcze w życiu żadnego...eh, uważasz Rasta to palący ziele ateiści? opinie w poprzednim poście wyraziłem tylko i wyłącznie w swoim imieniu, sam jestem głęboko wierzącym człowiekiem, ale wierze w Boga jak mnie uczy biblia, a nie według zlepki bełkotów dyktowanych przez jakąś instytucje watykańską z pogańskimi wierzeniami i tradycjami

Dz...........su

2011-06-26, 23:36
Dzichader napisał/a:

Tiesto Leczy chorych lepiej niż św Rydygier i dla takich chwil kupiłem lepsze głośniki.



Racja, podobno widziano inwalidę, który wstał z wózka, żeby sp***olić z jego koncertu.