18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Bójka w PLH

naitsyrk • 2017-01-23, 12:59
Bójka między hokeistą Cracovii a Podhala. W polskiej lidze hokeja to nie częsty widok. Swoją drogą, hokej chyba jeden z bardziej twardych sportów drużynowych na świecie.


Dreamer

2017-01-23, 13:09
Twardy sport? Chyba nie oglądałeś Hiszpańskiej ligi piłki nożnej, tam dopiero twardziele biegają.

elfis

2017-01-23, 13:55
dobre bo Polskie

manson__

2017-01-23, 14:58
elfis napisał/a:

dobre bo Polskie


*polskie, jeśli już..

janlew

2017-01-23, 16:42
manson__ napisał/a:

*polskie, jeśli już..


Akurat "Polskie" jest dopuszczalne ze względów uczuciowych i grzecznościowych piszącego. Podobnie jest przy sformułowaniu "jesteśmy dziećmi Bożymi".
Ostatnio przecież premier Beatka, podczas wizyty w siedliszczu neobolszewi, to jest w PE, napisała celowo w książce pamiątkowej "...Polski i Polskich obywateli" o co przysrały się bez racji koszerniaki z wyborczej i folksdojcze z faktu. To był wyraz patriotyzmu. No, ale czego wymagać od miotu hołoty, która uczyła się języka i dostawała nowe nazwiska w budynkach NKWD lub SS.
PS. I brawo dla sędziów, że pozwolili chłopakom dać sobie po mordach.

WszystkoRozpierdala

2017-01-23, 20:55
To trochę poj***ne jak dla mnie, "twardy sport" bo mogą się bić po mordzie? Jeśli chodzi o sporty drużynowe to faktycznie hokej i piłka nożna pewnie przodują w ilościach kontuzji typu złamane kości, wstrząs mózgu, wybite zęby(krążek) itp. Ale takie napie**alanki to co innego, przecież co najmniej jeden z tych gości kipi agresją i emocjami. Dlaczego ja nie mogę wyk***ić jakiemuś leszczowi na ulicy bez konsekwencji?
Na dodatek biją się w kaskach j***ne pedały.
Chcę zaznaczyć że w sumie mi to nie przeszkadza ale dlaczego akurat w tym sporcie jest dozwolone "celebrowanie" negatywnych emocji?

naitsyrk

2017-01-23, 22:54
WszystkoRozpie**ala napisał/a:

Dlaczego ja nie mogę wyk***ić jakiemuś leszczowi na ulicy bez konsekwencji?



Zapewne dlatego, że pewnie ciężko znaleźć większego leszcza od ciebie, a konsekwencją był by srogi wpie**ol, który byś zebrał, dlatego nigdy nie zdecydujesz się na to aby, komuś wyk***ic na ulicy :idzwch*j:

robert357

2017-01-23, 23:22
I widzicie? Nikt się nie wtrąca między wódkę, a zakąskę. Ba, sędziowie nawet czuwali, by nikt im nie przeszkodził. Wyżyli się i po sprawie.

krzychu1212

2017-01-23, 23:25
I to jest właśnie piękny sport, chłopaki mają coś do siebie to sobie to wyjaśniają, sędziowie stoją z boku, dopóki jeden nie upadnie nie mieszają się, nie ma żadnych p*zdusiów nurkujących bo ktoś ich dotknął, no aż się przyjemnie to ogląda.

spark09

2017-01-23, 23:54
w takim razie zapraszam na RUGBY jeżeli chcecie twardy sport ... ;)

wudun

2017-01-24, 00:07
Ktoś mi wyjaśni jakie jest podłoże historyczne tych bójek? Chyba jedyna dyscyplina gdzie można się oficjalnie napie**alać. Są jakieś zasady w trakcie takiej bójki czy obowiązuje samowolka?

kenzol

2017-01-24, 00:07
dlaczego sędziowie nie rozdzielają?

kreatywnakrowa

2017-01-24, 00:08
janlew napisał/a:


Akurat "Polskie" jest dopuszczalne ze względów uczuciowych i grzecznościowych piszącego. Podobnie jest przy sformułowaniu "jesteśmy dziećmi Bożymi".
Ostatnio przecież premier Beatka, podczas wizyty w siedliszczu neobolszewi, to jest w PE, napisała celowo w książce pamiątkowej "...Polski i Polskich obywateli" o co przysrały się bez racji koszerniaki z wyborczej i folksdojcze z faktu. To był wyraz patriotyzmu. No, ale czego wymagać od miotu hołoty, która uczyła się języka i dostawała nowe nazwiska w budynkach NKWD lub SS.
PS. I brawo dla sędziów, że pozwolili chłopakom dać sobie po mordach.


Akurat gówno prawda bo RJP nie wprowadziła zmian i wyjątków co do zasad pisowni przymiotników pochodzących od nazw państw, miast czy kontynentów. Słownik j. polskiego wyraźnie stwierdza:
"Małą literą piszemy przymiotniki utworzone od nazw kontynentów, krajów, miejscowości, narodów, plemion, niebędące nazwami geograficznymi:
kultura europejska, plemiona afrykańskie, francuskie koniaki, sery szwajcarskie, piwo bawarskie, fajans włocławski, kultura przeworska, marmur chęciński, porcelana ćmielowska, woda kolońska, wzgórze kapitolińskie, języki słowiańskie."
pie**olenie o którym mówisz zostało stworzone na potrzeby wyjaśnienia analfabetyzmu pisuardessy która nie zna zasad ortografii. Niestety bycie premierem nie usprawiedliwia błędów ort. Nie pie**ol więc o wyrazie patriotyzmu bo przejawia się on właśnie szacunkiem dla. polskiego i zasad jego pisowni a nie na ich olewaniu i odkręcaniu kota ogonem, że to k***a szacunek pani premier. Od tego są poloniści by niedouczonej babie wytykać błędy. "Dziećmi Bożymi" nie pochodzi od nazwy miasta, państwa, itp. Co do opisu to "nieczęsty"

el...........wy

2017-01-24, 00:54
Hokej jest zajebisty, muszę się wybrać jak będę następnym razem w Krakowie :ok:

wudun napisał/a:

Ktoś mi wyjaśni jakie jest podłoże historyczne tych bójek? Chyba jedyna dyscyplina gdzie można się oficjalnie napie**alać. Są jakieś zasady w trakcie takiej bójki czy obowiązuje samowolka?



Znalazłem taki tekst

Cytat:

Zawodowy hokej to jedyna dyscyplina, nie licząc sportów walki, gdzie bójki są elementem gry. - Czasem gdy przegrywasz, zadymiarz wszczyna bójkę i gdy będzie górą, może dać drużynie taki impet, że ta odrabia straty - stwierdził w rozmowie z "Gazetą" Mariusz Czerkawski, który rozegrał blisko 800 meczów w NHL. Bójka może też nakręcić ospałą publiczność czy nastraszyć rywali.

Geneza bójek nie jest do końca pewna. Adam Gopnik, amerykański pisarz i dziennikarz, fan Montreal Canadiens, wywodzi je z narodowościowego charakteru pierwszych drużyn. Angielscy rugbiści z Montrealu, którzy szukali zimowej rozrywki, rozegrali w 1875 r. pierwszy mecz hokeja. Z czasem drużyny mieli też Szkoci, Francuzi i Irlandczycy. Pierwsze spotkania przypominały więc starcia klanów. Nie było zasad, więc starcia stały się elementem gry. Bardziej niebezpieczne od bójek były uderzenia kijem. W 1905 roku Alcide Laurin poniósł śmierć trafiony przez Allena Loneya. Dwa lata później w podobny sposób Charles Masson potraktował Owena McCourta. Loney i Masson zostali oskarżeni o zabójstwo, ale oczyszczono ich z zarzutów. Gdy podobnych przypadków przybywało, prezydent Ontario Hockey Association wezwał do rozwiązania problemu.

Hokejowe władze uznały, że środkiem rozwiązywania konfliktów będą bójki. - Pozwólcie im się lać na pięści, a nie będzie groźnych uderzeń kijem - mawiał Gordie Howe, jeden z najlepszych graczy w historii hokeja, który ma na koncie 1071 goli i 2419 minut kar w karierze.

Bijatyki są więc zaworem bezpieczeństwa. Ale są też elementem taktyki. Kiedy w latach 80. pojawił się Wayne Gretzky, zadymiarze mieli dbać, by gwieździe nic się nie stało. I tak ochroniarze zaczęli pojawiajać się w klubie wraz z gwiazdą. Speców od bijatyk wręcz zwie się "enforcer" (ang. ochroniarz, goryl).



Źródło: http://www.sport.pl/hokej/1,64952,10838008,Bojki_w_hokeju__czyli_piesci_twarde_jak_lod.html


A jeszcze przy tej okazji warto przypomnieć postać Krzysztofa Oliwy :D