18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bogusław Linda wyśmiewa greenpeace

deluxe • 2013-11-09, 23:48
Wiadomo co z nimi zrobić :-D

Bladess

2013-11-09, 23:54
za Bogusia Linde zawsze piwko :-D

buenos11

2013-11-10, 00:03
Boguś zawsze dobrze prawi , wódeczkę można z nim pić hektolitrami.

wÃ...........da

2013-11-10, 00:07
boguś nawijaj więcej tematów bo max kononko juz mnie nudzi

Flogger

2013-11-10, 00:36
W imiÄ™ zasad sk***ysyny!

Garbatyx

2013-11-10, 01:14
Pana Bogusia można słuchać bez końca, gościu ma zajebisty głos

patyk89

2013-11-10, 01:21
Nie mam nic przeciwko ekologii, samochodom elektrycznym, wiatrakom, energii słonecznej, biomasie, energii termalnej. Pod warunkiem, że mi się tego nie narzuca nakazem.

Jeżeli zacznie to być opłacalne ludzie sami z wielką chęcią przejdą na "alternatywne źródła zasilania". A ci którym to nie pasi będą dalej zapie**alać Mustangami V8 godząc się na wyższe koszty eksploatacji w imie swoich przekonań.

Obecnie sam chętnie bym sobie zainstalował wiatrak w ogródku oraz doj***ł prądnice na kółko dla chomika żeby ładował mi komórke co noc. Tyle że, oczywiście mamy tak doj***ne podatki na energie, że boje się j***ny czajnik zasilić z wiatraka żeby mi smutni panowie z US sie nie wj***li na chate.

lathiel

2013-11-10, 01:46
@patryk - pie**olenie jak każde inne, co z tego że wytworzysz energie jak i tak musisz ją przechować(np baterie) które prędzej czy później trzeba wymienić więc w jakimś stopniu też zaśmiecają środowisko. Nie ma czegoś takiego jak czysta energia - to tylko stwierdzenie określające pozyskiwanie energii w sposób najmniej wpływający na środowisko. Ogólnie wydaje mi się, że w przypadku prądu największym problemem jest przechowanie energii oraz przełożenie się tej zgromadzonej energii na pracę, nic nie jest idealne. Jeżeli tym eko zależałoby na ratowaniu środowiska zamiast w ulepszanie gówna zainwestowaliby w jakieś innowacje ale dopóki to co zostało wynalezione do tej pory się nie zwróci nie ma mowy o jakimkolwiek innowacyjnym podejściu do problemu.

O_Co_Ci_Chodzi

2013-11-10, 02:06
A jak w Polsce się głównie produkuje prąd?

KMD

2013-11-10, 02:12
ekolodzy sÄ… ch*jowi, serio, to pewniak

Gonczor

2013-11-10, 02:14
Póki co najlepszym źródłem energii jest energia jądrowa. Jest bezpieczna (osoby, które mają ochotę zacząć mi pie**olić o Czarnobylu odsyłam do jakichkolwiek źródeł wiedzy na ten temat i porównać chociażby to, jakie paliwa stosuje się obecnie, a jakie stosowano tam i dlaczego), jest w ch*j wydajna (rząd 1 MeV dla rozpadu jądrowego 1 atomu Uranu 235 wobec 4-6 eV przy spalaniu węgla), co oznacza, że nie zanieczyszcza środowiska tak bardzo jak elektrownie cieplne i pierwiastków promieniotwórczych jest dość sporo, co oznacza, że będziemy mieli czym się zasilać przez najbliższe n lat.

bustafan

2013-11-10, 02:24
@patyk89

Energia wiatrowa jest opłacalna, bo jest darmo. Problem w tym, że sama instalacja (profesjonalna) jest droga i zwykły Kowalski nie może sobie na nią pozwolić. Po drugie, jak znam nasz kraj i urzędasów w nim pracujących, to uzyskanie pozwolenia na budowę elektrowni wiatrowej nie jest łatwe. To, że przykładowo masz ziemię, nie oznacza, że możesz sobie ot tak machnąć wiatrak. Z resztą to, co w Twojej ziemi i tak nie należy do Ciebie, ale to już inna historia. Jedynym idealnym plusem w całej imprezie jest to, że każdą nadwyżkę energii ekologicznej państwo MUSI od Ciebie odkupić.
Pamiętam jak się przymierzano do budowy elektrowni atomowej w Żarnowcu i na tym się skończyło. Teraz jak na zachodzie chcą atomówki zamykać, to w Polsce myślą znów o budowie. Obudzili się k***a barany. Lepiej wydobywać węgiel za ciężkie pieniądze i spalać go w p*zdu żeby wyprodukować prąd. Debilizm.

Muzz

2013-11-10, 03:05
Ekologia zda egzamin w bogatych państwach, bo ekologia KOSZTUJE. A nam jakieś cepy z UE narzucą, że nie mamy ogrzewać domów węglem, bo to nie jest ekologiczne... To ja się pytam - co za poj***ni ludzie siedzą w tych wszystkich rządach? Nie trzeba być wykształciuchem żeby zobaczyć, że takiego niemca będzie stać na akumulatory do samochodu, Holendra czy Włocha także - a Polaka już N I E. I to jest "unia", mamy być wszyscy tacy sami, wszyscy tak samo ekologiczni... ale, k***a, my mamy zapie**alać i ledwo wiązać koniec z końcem, kiedy reszta bogatszego świata pstryknie sobie tak o i już mają kolejny ekologiczny akumulator czy inne ch*jstwo w domu.
Kończąc logicznym wnioskiem - JEBAĆ EKOLOGIĘ. Przy takich zarobkach i takim dymaniu ludzi na każdym kroku mam większe problemy niż jakieś fikcyjne efekty cieplarniane itp. bełkot. Nie stać mnie na bycie ekologicznym.

pawu95

2013-11-10, 05:44
Może ktoś nie wie, ale pomyślnie przeprowadzono fuzję termojądrową. Za kilka/kilkanaście lat technologia ta prawdopodobnie będzie stosowana na sporą skalę. Niestety nie wygląda to tak spektakularnie jak było to w spidermanie2, ale nie chodzi tu o doznania estetyczne, a o dodatni bilans energetyczny.

klasz

2013-11-10, 07:59
Powinien jeszcze powiedzieć "A co wy k***a wiecie o ekologi".