18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Błędne tagi

~Imperator • 2013-01-10, 14:29
W związku z tym iż na sadolu pojawia się coraz więcej błędnie otagowanych tematów, wstawiajcie tutaj takie perełki...

Modowie wstawiają nam warny za duble, ale jak tu znaleźć filmik jeśli jakiś gimbusek :hitler: i nie tylko, wpisuje tagi zupełnie nie związane z tematem i treścią filmu ?

Podam przykłady:
http://www.sadistic.pl/silownia-zrob-to-sam-vt166159.htm#1730442

http://www.sadistic.pl/miss-polski-2012-vt158797.htm

A tu przykład jak po mojej uwadze autor jednak potrafił umieścić sporo tagów, wcześniej miał 3... tagi, ( maczeta, tłum, krew ) ja za ten filmik dostałem warna bo Pan kac uznał słusznie że to dubel ( pomijam że warn za pojedynczy dubel, nie 10 a 1 ).

http://www.sadistic.pl/samookaleczajace-sie-allahy-akbary-vt166461.htm

Źle otagowanych tematów przybywa i może warto wskazywać nie tylko modom ale i innym użytkownikom takie błędnie otagowane tematy.

~Angel

2013-01-10, 14:42
Czasem nawet przy dobrze otagowanych tematach pojawiają się dziesiątki dubli - dobrym przykładem jest temat smoleńskich zdjęć - ponad 100 skasowanych dubli. Najczęściej duble to nie kwestia złych tagów lecz nieprzeglądanie nowych tematów.

Jak kasujesz czy przenosisz 15 raz w ciągu godziny ten sam temat to po prostu ręce opadają.

Drugą kwestią jest samo wyszukiwanie tematów - najłatwiej szukać po tagach http://www.sadistic.pl/searchtags.htm wpisując 1 maksymalnie 2 tagi - czasem wyskoczy kilkanaście stron do przekopania ale na to już nic nie poradzimy.
Nie należy polegać jedynie na wyskakujących podobnych tematach podczas tworzenia nowych wątków.

Oczywiście za każdy wyłapany źle otagowany temat jesteśmy bardzo wdzięczni i postaramy się jak najszybciej takie tematy poprawić.

~Bambi~

2013-01-10, 14:45
Tak samo było z petardą i szpilką. Sądzę, że z połowa użytkowników wrzucających film nie zapoznała się z regulaminem, nie wie jak wrzucać film, że w ogóle trzeba go szukać i jak go szukać. Potem się pojawia kilkadziesiąt wstawek z tym samym materiałem.

~Imperator

2013-01-10, 14:51
Doskonale to rozumiem i wiem że macie sporo roboty. Widzę też jak ludzie tagują wstawiane tematy i to doprowadza mnie do szału. Przed wstawieniem filmu lub zdjęcia ja i wiele osób musimy tracić czas na wertowanie 20 stron wyszukiwarki po tagach, i wpisywaniu często absurdalnych wyrazów bo nigdy nie wiesz pod jakim tajemniczym... słowem dany temat będzie się krył...

Poza wszystkim pozostawiam fakt wstawienia warna za jeden dubel, chyba z nudów bo innej opcji nie widzę, i zaznaczam nic do Kaca nie mam ale pewne decyzje może należy podejmować bardziej rozsądnie. Jak tak zaczniecie wstawiać warny za pojedyncze duble to ilość wchodzących na sadola zmniejszy się do 10 osób...

Ponury Knur

2013-01-10, 15:00
Karać za duble i tagi ostrzej a się nauczą

~Imperator

2013-01-10, 15:10
Ponury Knur napisał/a:

Karać za duble i tagi ostrzej a się nauczą



Co racja to racja ale... ukarany nieświadomy kolo wraca na sadola za jakiś czas i dalej nie wie co zrobił nie tak... i dalej wstawia źle otagowane tematy i popełnia...duble.

Pokazanie takiego tematu tutaj uświadomi niektórym co robią źle. Zaznaczenie źle otagowanych tematów, zmniejszy natłok pracy modów a nam pozwoli na szybkie wstawianie filmików a nie poświęcanie czasu na szukanie... tajemniczych słów bo pod normalnymi, związanymi z tematem takich filmików, tematów nie widać.

Najpierw uświadomić, pokazać złe... a potem karać.

Ponury Knur

2013-01-10, 15:13
Nie bądź matką teresą, karać pisać powód i niech szuka regulaminu. Aż do skutku. Poziom sadistica podniósłby się ale jak wszyscy wiemy nie o to chodzi bo gimbusy napędzają kaskę więc trzeba je szanować.

ramzei

2013-01-10, 15:15
A co z materiałem w komentarzach? Jestem zdania, że duble z takich materiałów nie powinny być traktowane jako było. Szczególnie kiedy moderator Ci go wyjebie bo "widziałem go w jakimś komentarzu" bez podania źródła. Wiem, że dla moderacji jest to na rękę bo owy użytkownik taguje materiał, jednak za niego nic nie dostaje...

Ponury Knur

2013-01-10, 15:16
:roll: tak i zrobi się śmietnik, wszystko będzie po 100 razy

ramzei

2013-01-10, 15:21
Najlepszym rozwiązaniem było by tagowanie komentarzy które zawierają zdjęcie czy film. Np z poziomu uploadera. Wtedy jakie by niebyły tagi to materiał miał by szansę odnalezienia...

~Angel

2013-01-10, 15:22
ramzei napisał/a:

A co z materiałem w komentarzach? Jestem zdania, że duble z takich materiałów nie powinny być traktowane jako było. Szczególnie kiedy moderator Ci go wyjebie bo "widziałem go w jakimś komentarzu" bez podania źródła. Wiem, że dla moderacji jest to na rękę bo owy użytkownik taguje materiał, jednak za niego nic nie dostaje...



Na szczęście coraz mniej materiałów pojawia się jako komentarze więc problem sam się wyeliminuje - przy takiej ilości wrzucanych materiałów nie jesteśmy w stanie pamiętać czy coś się pojawiło jako komentarz czy jako nowy temat. Większość tematów przenoszonych do Było jest przenoszona z pamięci. Nie ma różnicy czy przy przeniesieniu tematu podamy link czy nie - dubel to dubel a szukanie linku zajmuje tylko czas.

~Angel

2013-01-10, 19:58
Imperator napisał/a:

Regulamin zabrania używania słów anglojęzycznych



tu chodzi o to aby pisać wypadek a nie crash, tak samo nie tłumaczymy na j.polski tytułów piosenek, gier i wszelkich nazw własnych. mindfuck - to ogólne określenie takich złudzeń więc w tym przypadku jest ok.

Staramy się wprowadzić zmianę na minimum 4 tagi ale to łączy się ze zmiana regulaminu

P@...........@C

2013-01-10, 20:27
Imperator, wana dostałeś za wrzucenie tematu bez szukania, wystarczyło wejść w dział "samookaleczenia i masochizm" i miałeś jako pierwszy wynik. Mogłeś też wpisać pierwszy przychodzący do głowy tag, czyli "maczeta". Poza tym temat ten przewinął się w dniu wczorajszym ok. 30 razy i niestety o 2 w nocy padło na Ciebie ;) Dla pocieszenia dodam, że nie jesteś jedyną osobą, która dostała za to ostrzeżenie.
X