18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Aborcja w Warszawie

rozrubacz • 2016-03-10, 11:50
Według informacji Telewizji Republika, w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie doszło do dramatycznej sytuacji, kiedy w wyniku nieudanej aborcji dziecko przeżyło zabieg i zmarło kiedy lekarze nie udzielili mu pomocy. Jak podał ks. Ryszard Halwa, w tej sprawie złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
– Aborcja miała zostać wykonana w 24. tygodniu ciąży, dziecko urodziło się żywe i zaczęło płakać – mówił Terlikowski w studiu Telewizji Republika.

Jak tłumaczył red. nacz. stacji, lekarze i personel medyczny, którzy byli zaangażowani w całą akcję "podjęli decyzję o niepodjęciu najmniejszych działań medycznych". – To znaczy, że ten szpital gdzie ratuje się życie, nie pomógł – mówił dziennikarz. – Doszły mnie słuchy, że w tej sprawie może zostać złożony wniosek do prokuratory – dodał, podkreślając też, że jeśli te informacje się potwierdzą to szpital powinien zostać pozbawiony finansowania z budżetu państwa.

Terlikowski zwrócił się też z pytaniem do ministra zdrowia i ministra sprawiedliwości, czy sprawa ta zostanie zbadana, oraz także do władz stolicy. Redaktor naczelny stacji podkreślił też, że jeśli aborcja uznana została za legalną to została przeprowadzona za państwowe pieniądze.

Jak dowiedziała się nasza stacja w tej sprawie złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury.

źródło źródło

Gi...........ra

2016-03-10, 12:05
Rozśmieszył mnie ren artykuł. Absurd sytuacji.
Wykonywano zabieg mający na celu uśmiercenie dziecka, ale coś poszło nie tak i dziecko urodziło się żywe. I teraz halo, bo nie pomogli dziecku, które w konsekwencji zmarło.
A miało umrzeć przy wykonywaniu zabiegu :ciasteczkowy2:

I jeszcze nazwa szpitala- imienia Świętej Rodziny :szczerbaty:

rozrubacz

2016-03-10, 12:15
@up k***a trochę nie za późno na aborcje? to już nie płód tylko dziecko głupia szmato..

KillerLaugh

2016-03-10, 12:21
Najwyraźniej w rozumieniu konwencji aborcja to zabieg wykonywany wyłącznie per rectum, natomiast jeśli nie przebiegła "pomyślnie" i dziecko "nie daj Boże" zacznie poza środowiskiem "matki" wrzeszczeć z powodu rozerwanych nóżek i rączek, to należy zgodnie z "etyką lekarską" udzielić mu wszelkiej możliwej pomocy- co za hipokryzja! Mnie w tym artykule ujęło coś jeszcze, a mianowicie nader ludzka reakcja oseska, która według przekazu entuzjastów zabiegu nie powinna mieć miejsca z powodu jego wieku. Jeśli to prawda to stawia ona pod znakiem zapytania moralno-prawny wątek sprawy i to czy faktycznie nie mieliśmy do czynienia z największą w historii ludzkości legalną rzezią niewiniątek.

@Ginevra. Jeśli ciebie to śmieszy obawiam się, że byłabyś ch*jową matką. Pozdrawiam.

Gi...........ra

2016-03-10, 12:36
rozrubacz napisał/a:

@up k***a trochę nie za późno na aborcje? to już nie płód tylko dziecko głupia szmato..



Czytanie ze zrozumieniem jest Ci obce jak widać.
Sytuacja mnie śmieszy. DiCarpio opisał to dokładniej.

@DiCarpio, również pozdrawiam ;)

Lololoney

2016-03-10, 13:05
Powiem tak... Jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie - bo się ktoś r*chał bez wyobraźni i zaskoczony... Ale w przypadkach, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, zagrożone jest życie matki, lub tak jak w tym przypadku - dziecko może być upośledzone, jestem jednak za... Ile takich dzieci jest w ośrodkach, ile jest porzucanych? A jeśli nawet nie są porzucane, to potem rodzice mają wąty i żądają większych hajsów na utrzymanie ich i ich dzieci... Bo do roboty nie pójdzie bo się musi nim opiekować... Kolejną sprawą jest to, że rodziców kiedyś zabraknie i kto potem ma się tymi dorosłymi - jakby nie patrzeć nadal - dziećmi zająć? Proponuje zrobić rejestr tych wszystkich przeciwników aborcji i oburzonych i nałożyć na nich obowiązek przyjęcia przynajmniej jednego takiego dzieciaka gdy będzie taka konieczność - oczywiście na własne utrzymanie... Ciekawe czy nadal będą tacy przeciwni...

Verbatim369

2016-03-10, 13:15
@DiCarpio Per rectum powiadasz... nono... światowej klasy z Ciebie specjalista... skrobanka przez odbyt. To zupełnie nowa technika. Ja pierfolę...

freaky

2016-03-10, 13:45
@Verbatim369. Wszyscy wiedzą czym jest PR sądzę, że określenie wyżej było szydercze :roll:

Verbatim369

2016-03-10, 13:48
freaky napisał/a:

@Verbatim369. Wszyscy wiedzą czym jest PR sądzę, że określenie wyżej było szydercze :roll:



Nie sądzę. Napisane z pełną powagą. :-P

bleblebator1

2016-03-10, 16:28
"W szpitalu świętej rodziny".
No tak, najciemniej pod latarnią

_R...........s_

2016-03-10, 16:59
To jest ta stacja repisblika, skąd ten profesorek tw trwam Wołoniewicz uciekł? Ja jebie, naprawdę k***a, gorszego źródła nie było, ta stacja nawet tvn i gw przebija.

kameleon123

2016-03-10, 17:32
k***e kopać w p*zde i w ryj dzień w dzień po 5 minut, kolejne 5 minut dziennie z piąchy w ryj i tak przez 10lat a tego lekarzyne zgwałcić w dupe i 10 lat pierdla

KlinikaAborcyjna

2016-03-10, 20:41
k***a co za amatorszczyzna, jak się czegoś nie potrafi to się za to nie zabiera!

~Angel

2016-03-10, 21:28
Chcesz na kogoś liczyć to licz na siebie.
Po ch*j szpitale, lekarze, badania jak można zrobić to samemu :-P

ABORCJA - ZRÓB TO SAM

czyhanastrychu

2016-03-11, 01:02
1. Polsce dokonanie aborcji jest możliwe do 22 tygodnia ciąży. W 24 tygodniu jest prawnie zabroniona.
2. Ponad 90% aborcji dokonywana jest w powyżej 19 tygodnia bo dopiero wtedy robi się badania genetyczne.
3. W Polsce około 95% aborcji dokonywanych jest dlatego, że wykryto zespół Downa. Zespół Edwardsa i zespół Pataua są dużo rzadziej spotykane. Rozszczep kręgosłupa czy bezmózgowie to znikoma liczba przypadków przez które dokonuje się aborcji.
4. Jak się ma odpowiednio dużo kasy to można bez problemów spreparować badania prenatalne tak aby wykazały zespół Downa. Lub, jak to było we Wrocławiu, sfałszować czas poczęcia w dokumentacji medycznej tak aby dokonać aborcji w 22 tygodniu lub później.
5. Po 12 tygodniu ciąży aborcję przeprowadza się przez sztuczne wywołanie skurczów a nie wyrywanie szczypcami czy odsysanie próżniowe. Również w opisywanym wyżej przypadku zastosowano tę metodę. Czyli sztucznie wywołano poród.
6. Urodzone w ten sposób dziecko krzyczało przez godzinę zanim skonało. A jeżeli dziecko się urodzi i jest żywe to w oczach prawa staje się człowiekiem i należy je objąć opieką medyczną. Nieudzielenie pomocy w szpitalu lub innej placówce medycznej traktowane jest przez prawo jak zabójstwo.
7. W USA co szósta aborcja kończy się urodzeniem żywego dziecka. Ale tam przed wywołaniem akcji skurczowej podtruwa się płód. Nie ma danych z Polskich szpitali ale sądzę że jakieś trzy-czwarte aborcji powoduje urodzenie żywego dziecka, które potem zostawia się na śmierć.
8. Fragment Oryginalnej przysięgi Hipokratesa: "Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją."